Трамп увійшов в історію першим президентом США, якому двічі оголосили імпічмент

Дата публікації
Перегляди
2675
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Трамп увійшов в історію першим президентом США, якому двічі оголосили імпічмент

Фото: Associated Press

За імпічмент проголосувала Палата представників Конгресу.

Дональд Трамп ввійде в історію першим президентом Сполучених Штатів, якому імпічмент оголосили двічі. Саме за це проголосувала кілька годин тому Палата представників Конгресу. Трампа звинуватили в підбурюванні до бунту, бо розігрітий ним натовп тиждень тому увірвався до Капітолію, зірвавши засідання, де затверджували Байдена президентом.

Яка подальша доля цього процесу, розповіли у сюжеті ТСН.Ранок 14 січня.

Це схоже на машину часу, яка перенесла Вашингтон рівно на рік в минуле: Палата представників Конгресу знову голосує за імпічмент Дональда Трампа. "За" проголосувало 232, "проти" - 197. Резолюцію ухвалено", - виголошує спікерка Палати представників Конгресу Ненсі Пелозі.

Однак за вікнами Капітолія зовсім інший Вашингтон: середмістя затягують в паркани. ФБР попереджає про можливі екстремістські напади не тільки у столиці, а у всій країні. Туди, куди ще можна, підходить із десяток протестувальників, які вимагати відставки не лише Дональда Трампа, а і усіх республіканських конгресменів, які його до останнього заохочували.

Десятеро республіканців голосують за імпічмент разом з демократами. Це – головна відмінність другого імпічменту від першого. Тепер і рідна партія Трампа хоче його позбутися. Утім, не поспішає. Голова все ще республіканської більшості в сенаті Мітч Макконнелл хоча сам, як кажуть, страшенно лютий на Трампа через штурм Капітолію і не проти проголосувати "За" імпічмент, скликати сенат достроково відмовився.

Вже не президент: Палата представників Конгресу проголосувала за імпічмент Трампа

Вже не президент: Палата представників Конгресу проголосувала за імпічмент Трампа

Отже розгляд ухвалений Палатою представників імпічмент Трампа зможе початися тільки після того, як президентом вже стане Байден, а станеться це о 13:00 20 січня.

Поки Ненсі Пелосі підписувала імпічмент, Трамп виклав відео, в якому про імпічмент не згадав. У цьому зверненні він нарешті зробив те, про що його просили і демократи, і республіканці протягом тижня: закликає своїх прихильників заспокоїтися. "Були повідомлення, що планують інші демонстрації і тут, у Вашингтоні, і у всій країні. Всі мають праву на свободу слова, але не повинно бути насильства, порушення законів або вандалізму", - заявив чинний президент США.

Поки Палата представників голосувала за імпічмент Дональда Трампа, то навколо Капітолію зібралося все більше поліцейських та військових. Вони перекрили повністю Третю авеню. До слова, тут заходи безпеки збільшуються щодня, аби до 20 січня перетворити політичне середмістя Вашингтона на неприступну фортецю. Такої інавгурації в історії США ще ніколи не було.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
2675
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація