Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Туреччина готується перейти до президентського правління

Із прийняттям нової Конституції президент Реджеп Таїп Ердоган одержить більше повноважень.

Владна Партія справедливості і розвитку Туреччини завершила підготовку із внесення змін до Конституції.

Про це повідомляє Hurriyet Daily News.

"Ми завершили нашу роботу над новою Конституцією і президентською системою. Ми вже провели чимало дискусій як у парламенті, так і з громадськістю.  Ми щонайшвидше надішлемо нашу пропозицію до парламенту", — заявив прем'єр-міністр країни Їлдирим Біналі. 

За словами посадовця, у новій Конституції передбачено, що президент очолюватиме країну протягом 5 років. Що ж до парламентарів, то свої посади вони обійматимуть до 4-5 років.

Турецький уряд вимагатиме проведення референдуму, незважаючи на те, яке рішення прийме парламент.

Між іншим, для прийняття змін до Конституції "за" мають проголосувати щонайменше 367 депутатів, тоді як у владної партії Біналі та Ердогана в парламенті лише 317 місць. 

Однак, якщо за зміни до Конституції проголосує тільки 330 депутатів, то проект однозначно винесуть на всенародний референдум.

Відео Путін домовився з Ердоганом про створення газопроводу “Турецький потік”

Нагадаємо, раніше президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган домовився з президентом РФ Володимиром Путіним про посилення контактів у військовій та розвідувальній галузях. Під час зустрічі в Стамбулі також узгодили знижки на газ для Туреччини в рамках міжурядової угоди про будівництво газопроводу "Турецький потік".

Залиште свій коментар

Вибір редакції