У 2017 році у Нідерландах з'являться перші пластикові дороги

Проект передбачає створення спеціальних модулів з переробленого сміття та пластику для будівництва автомобільних доріг.

Перші пластикові дороги можуть з'явитися у Нідерландах вже у 2017 році.

Це стане можливим завдяки підписанню угоди між компаніями KWS, Wavin і Total, передає ТАСС.

Зазначається, що концепт пластикових доріг був розроблений KWS у 2015 році. Він передбачає створення спеціальних модулів з переробленого сміття та пластику для будівництва автомобільних доріг.

Загалом, ці модулі здатні витримувати таке ж навантаження, як і асфальт, проте мають масу переваг: завдяки малій вазі їх легко транспортувати, збирати і підтримувати в належному стані, а грунт при цьому набагато менше схильний до осідання.

Конструкція модулів передбачає місце для різних комунікацій, зокрема, кабелів, пластикових труб і дренажу для стічних вод. Важливим є і той факт, що, коли термін служби модулів добігає кінця, вони можуть бути перероблені знову.

"Спільно з Wavin і Total у нас тепер є достатньо знань, досвіду та ресурсів, щоб приступити до конкретних кроків з реалізації цього проекту. Ми очікуємо, що прототип буде готовий вже до кінця 2017 року", – зазначили винахідники пластикових доріг Ганні Кудстаал і Симон Йоррітсма.

Відомо, що перша пластикова дорога буде побудована в Нідерландах, але де саме і якою буде її протяжність, поки залишається невідомим.

"Ми дуже раді, що маємо можливість взяти участь в цьому інноваційному проекті і поділитися своїм досвідом з переробки та використання полімерів", - розповів старший віце-президент підрозділу Total з розробки та виробництва полімерів Хав'єр Бонтемпс.

За його словами, угода відповідає високим стандартам максимально використовувати вторинну переробку і тим самим знижувати негативні екологічні наслідки від нашої діяльності.

Нагадаємо, Україна та Угорщина домовилися про початок інвестування низки інфраструктурних проектів у Закарпатській області

За його словами, Угорщина готова надати 50 млн євро в рамках проекту будівництва об'їзної дороги навколо Берегове, а також дороги, яка б з'єднала Берегове і Мукачеве.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: