У Білому домі не виключають чергового "шатдауну" після 15 лютого

У Білому домі не виключають чергового "шатдауну" після 15 лютого

Фото: visualhunt.com/frank1030

Демократична партія може не погодитися на виділення коштів для будівництва стіни на кордоні з Мексикою.

Виконувач обов'язків керівника апарату Білого дому Мік Малвейні не виключає чергового часткового припинення роботи уряду США (так званий шатдаун - ред.) після 15 лютого.

"Звичайно, таке не можна виключити", - сказав Малвейні в інтерв'ю телеканалу NBC.

Адже Демократична партія може не погодитися на виділення коштів для будівництва стіни на кордоні з Мексикою.

"Припустимо, на цих переговорах превалює позиція лівого флангу Демократичної партії, і вони поклали на стіл президента законопроект, скажімо, з нульовою сумою на стіну, або $ 800 млн, а це буде абсурдно малою сумою. Як він (проект бюджету - ред) підпише?" - резюмував Малвейні.

Шатдаун на паузі: Трамп підписав законопроект про тимчасове відновлення роботи державних установ

Шатдаун на паузі: Трамп підписав законопроект про тимчасове відновлення роботи державних установ

Нагадаємо, уряд США припинив роботу 22 грудня 2018 року, після того, як глава Білого дому Дональд Трамп не зміг домовитися з Конгресом про бюджет на 2019 рік. У нього, на думку американського лідера, повинні були бути включені витрати у розмірі 5,7 млрд доларів на будівництво стіни на кордоні з Мексикою.

Припинення фінансування федеральних структур на Різдво призвело до хаосу в кінці 2018 року, який доповнився різким падінням фондових ринків, внутрішньопартійним загостренням через звільнення міністра оборони Джеймса Меттіса, виведенням військ з Сирії, а також розслідуванням спеціального прокурора ФБР Роберта Мюллера.

Нарешті, 25 січня Сенат і Палата представників ухвалила законопроект про припинення "шатдауну" до 15 лютого 2019 року і передали його американському президентові Дональду Трампу, який одразу ж його підписав. Зазначимо, що документ не передбачає виділення додаткових коштів на будівництво стіни, спорудження якої лобіював голова США, на американському кордоні з Мексикою.

Повʼязані теми:

Наступна публікація