Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Британії офіційно затверджено закон про Brexit

Парламент ще вирішуватиме долю економічних угод з ЄС.

У Великій Британії законопроект про вихід країни зі складу Європейського Союзу затверджено і він став законом.

Про це повідомляє AFP.

Проект закону про Brexit, який був представлений у парламенті королівства у липні 2017, отримав королівську згоду від Єлизавети ІІ. Ним затверджено, що Британія дійсно покине Євросоюз і визначено точну дату - 29 березня 2019 року о 23 годині за Брюссельським часом. 

Прем'єр-міністр Тереза Мей наголосила, що це історичний момент для країни, коли було зроблено величезний крок назустріч волі британського народу. Євроскептики висловили велику радість, що після 250 годин важких переговорів і непевних домовленостей з Брюсселем вихід з ЄС майже став реальністю.

"Щоб ні в кого не виникало жодних сумнівів: шанси Британії лишитися в ЄС тепер нульові", - каже міністр закордонної торгівлі Ліам Фокс.

Тепер найбільш серйозні дебати очікуються у Палаті громад, де депутати обговорюватимуть торговельні угоди з ЄС. Проєвропейські парламентарі будуть наполягати на збереженні основних домовленостей з союзом.

ВідеоБританці вийшли на масовий мітинг проти Brexit

Вийти не можна залишитися. Противники виходу Британії з ЄС пройшли маршем центральними вулицями Лондона – до будівлі парламенту. Марш приурочили до другої річниці так званого Brexit, коли країна проголосувала за від’єднання. Опоненти виходу Британії вимагають провести новий референдум щодо умов розлучення між королівством та ЄС. Офіційна дата від’єднання Сполученого Королівства – це 29 березня 2019 року. Але до цього часу Лондону і Брюсселю слід домовитися, якими будуть їхні економічні відносини після цього історичного кроку.

Британці вийшли на масовий мітинг проти Brexit

Нагадаємо, уряд Великої Британії уникнув поразки під час голосування у нижній палаті парламенту - Палаті громад - щодо законопроекту, котрий давав парламентарям можливість блокувати угоду щодо умов виходу країни з ЄС. Депутати 319-ма голосами відхилили законопроект, який надавав парламенту більший контроль над процесом Brexit. За відповідний документ проголосували 303 парламентарі. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції