У Брунеї через місяць скасували смертну кару за гомосексуалізм

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Султан змінив своє рішення після закликів до бойкоту його готелів з боку знаменитостей та правозахисників.

Бруней не буде карати смертю тих, хто був засуджений за одностатеві зв'язки. Про таке рішення правитель країни, султан Хассанал Болкіах, оголосив у телевізійному зверненні через місяць після запровадження суворих законів, повідомляє CNN.

Брунейський султан заявив, що продовжить мораторій на смертну кару і ратифікує Конвенцію ООН проти катувань.

Це оголошення з'явилося після жорсткої міжнародної реакції на запровадження у квітні нового кримінального кодексу в країні, який у відповідності до законів Шаріату передбачає драконівські покарання у вигляді побиття камінням до смерті для засуджених за гомосексуальних секс, подружню зраду та згвалтування.

Правозахисники, а також знаменитості, такі як Джордж Клуні та Елтон Джон, закликали бойкотувати готелі, які належать султану. З таким самим зверненням до своїх співробітників виступили великі компанії, серед яких JPMorgan та Deutsche Bank.

Маленьке, багате на нафту королівство стало першою країною Східної Азії, яка впровадила шаріатське законодавство на національному рівні у 2014 році, впроваджуючи законодавство та пов'язані з цим покарання поступово.

Султан Болкіах,  попри оголошення про мораторій на смертну кару, заявив, що він все одно підтримує новий кримінальний кодекс.

"І загальне право, і закон Шаріату спрямовані на забезпечення миру і гармонії країни. Вони також мають вирішальне значення для захисту моральності і порядності громадськості, а також для поваги до приватного життя людей", - сказав він.

Нагадаємо, 3 квітня 2019 року влада Брунею ухвалила закон, що передбачає смерть за позашлюбний або одностатевий секс. Згідно з новим кримінальним кодексом, визнані винними в гомосексуалізмі і адюльтері мали бути забиті камінням до смерті. Покарання має бути "засвідчено групою мусульман". Тобто, передбачається, що побоїще буде відбуватися на очах свідків. Крім того, нововведення кримінального кодексу королівства припускають ампутацію, тобто відсікання руки за крадіжку.

ВідеоУ Брунеї за подружню зраду чи одностатеві стосунки закидатимуть камінням на смерть

А за крадіжку - відрубуватимуть руки. Відповідне розпорядження ухвалив тамтешній султан Хассанал. Нові закони пояснив намірами посилити влив ісламу в суспільстві. На додачу Хассанал планує впровадити смертну кару за грабіж, зґвалтування та знеславлення пророка.  

У Брунеї за подружню зраду чи одностатеві стосунки закидатимуть камінням на смерть

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції