Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У ЦАР знову напали на миротворців ООН, є жертви

У Центральноафриканській Республіці впродовж десятиліть зберігається нестабільна ситуація.

В ЦАР знову напали на миротворців ООН: загинув військовослужбовець з Руанди, ще восьмеро зазнали поранення.

Про це інформує Центр новин ООН.

Миротворці постраждали в ході перестрілки з озброєними групами в столиці ЦАР Бангі.

Інцидент стався через два дні після початку спільної операції урядових сил і миротворчого контингенту ООН. Вона спрямована на роззброєння і арешт кримінальних угруповань, що діють на території Центральноафриканської Республіки.

ВідеоУ Конго бойовики напали на миротворців ООН

У ЦАР впродовж десятиліть зберігається нестабільна ситуація. Нова хвиля насильства почалася в грудні 2012 року з агресії з боку мусульманського угруповання "Селек".

Також в ЦАР діє перехідний уряд, який намагається встановити мир.

Місія ООН в Центральній Африканській Республіці і Чаді діє на підставі резолюції Ради Безпеки ООН з 2007 року. З того часу мандат місії переглядався, однак не був скорочений. Місія має на меті створення умов безпеки для добровільного й безпечного повернення біженців і переміщених осіб, які лишили рідні оселі внаслідок хвиль насильства у регіоні.

Нагадаємо, раніше на замовлення колишнього глави НАТО Андерса Фог Расмуссена, який нині є радником президента України Петра Порошенка, було складено звіт щодо миротворчої місії на Донбасі. У звіті йдеться, що Швеція, яка не є членом НАТО, може бути запропонована до складу миротворчої місії як провідна країна (представник США). Також у доповіді було запропоновано приєднати до військово-повітряних сил України близько 20 тисяч солдатів з країн, що не входять до НАТО, та 4 тисячі поліцейських, які допоможуть врегулювати кризу в Україні.

Так, Україна та її західні союзники пропонують повномасштабну місію ООН, що перебуватиме на всій окупованій території Донбасу, включно з кордоном із Росією, і гарантуватиме безпеку загалом, а не лише для спостерігачів ОБСЄ, а також візьме під контроль склади озброєння російських гібридних сил на окупованій території, контролюватиме роззброєння незаконних збройних формувань тощо.  Пропонується ввести 20 тисяч миротворців та 4 тисячі поліцейських. Росія відкидає такий варіант, який зменшив би її вплив на окуповані території, й хоче, аби миротворці були лише на лінії зіткнення. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції