У День праці в Німеччині десятки тисяч людей вийшли на протести

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У День праці в Німеччині десятки тисяч людей вийшли на протести

Associated Press

Традиційно 1 травня акції організовували профспілки та ліві політичні сили, однак цього разу в Німеччині демонстрували і противники коронавірусних обмежень, а також байкери.

У День праці в суботу, 1 травня, у різних містах Німеччини на демонстрації вийшли десятки тисяч людей.

Увечері цього дня багатотисячна першотравнева хода розпочалася в Берліні. За даними столичної поліції, на початку акції в ній брали участь понад п'ять тисяч людей, організатори однак очікують вдвічі більше учасників. Демонстранти здебільшого дотримуються встановлених під час пандемії правил, зокрема, використовують захисні маски. Поліція попередила, що у разі недотримання норм їй доведеться припинити акцію.

Раніше у цей день у Берліні понад десять тисяч критиків капіталізму на велосипедах проїхалися районом Грюневальд. Водночас близько 200 противників коронавірусних обмежень зібралися у столичному районі Ліхтенберг. Також у Берліні відбувся мітинг за відновлення культурного та клубного життя у Берліні.

До охорони порядку під час цих заходів у столиці ФРН залучили 5600 правоохоронців, повідомили у столичній поліції.

Associated Press
Associated Press
Associated Press
Associated Press

У Франкфурті-на-Майні на демонстрацію, організовану Німецьким союзом профспілок, вийшли понад три тисячі людей, в Лейпцігу - близько пів тисячі.

Через недотримання соціальної дистанції поліції довелося припинити акцію майже сотні ліворадикалів у Гамбурзі. Після низки закликів розійтися правоохоронці змушені були застосувати два водомети, повідомляє інформагенція dpa. У Лейпцигу були зафіксовані сутички з поліцією групи осіб, яка відділилася від основної демонстрації і рушила не заявленим раніше маршрутом.

У Баварії на демонстрації виїхали байкери. У цій федеральній землі найбільша акція 1 травня відбулася у Нюрнбергу. Майже 7,5 тисячі мотоциклістів виступали проти наміру влади запровадити заборону на рух мототранспорту у вихідні. З такою пропозицією до уряду Німеччини звернулися представники влади федеральних земель, які посилалися на скарги жителів окремих населених пунктів через надмірний шум від мотоциклів.

Наступна публікація