Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Литві обирають президента: розпочалося голосування

В першому турі лідирувала Інгрід Шимоніте.

У Литві 26 травня проходить другий тур виборів президента, повідомляє Deutsche Wele.

За президентське крісло борються екс-міністр фінансів, кандидат від консервативної партії "Союз Вітчизни - Християнські демократи Литви" Інгріда Шимон та економіст Гітанас Науседа. У першому турі різниця між ними становила менше одного відсотка.

Так, під час голосування 12 травня Інгріду Шимон підтримали 31,31% литовців. Її прихильники, як свідчать результати опитувань, - це жителі великих міст, які мають вищу освіту і високий рівень доходів.

За Гітанаса Науседу проголосувало 30,95% виборців. Економіста підтримують представники різних верств суспільства, як з великих міст, так і з сільських регіонів.

Як повідомлялося раніше, за пост президента Литовської Республіки боролися дев'ять кандидатів. На 2 тисячах виборчих дільниць мали змогу проголосувати 2,5 млн громадян. Главу держави обирають на п'ять років і не більше ніж на два терміни поспіль. З травня 2009 року цей пост займає Даля Грібаускайте.

ВідеоПрезидентські вибори в Литві: у другий тур вийшли Інгріда Шимоніте і Гітінас Науседа

Відрив у голосах між політиками лише у 2 з лишком відсотки - 26 проти 24. Обидва претенденти на президентське крісло святкували перемогу у своїх штабах. Ці вибори в Литві є вирішальними. Адже очільник країни має широке коло повноважень і може навіть відхиляти

Президентські вибори в Литві: у другий тур вийшли Інгріда Шимоніте і Гітінас Науседа

Залиште свій коментар

Вибір редакції