У Німеччині знайшли рахунок Ходорковського на 15 млн євро

У Німеччині знайшли рахунок Ходорковського на 15 млн євро

У Німеччині знайшли рахунок Ходорковського на 15 млн євро / Фото: AFP

У політв'язня Ходорковського на рахунку швейцарського банку випадково знайшли ще 15 мільйонів євро.

Німецькі слідчі в ході перевірки даних клієнтів відділення швейцарського банку Julius Baer в місті Мюнстер на заході Німеччини випадково виявили рахунок на ім'я екс-глави ЮКОСа Михайла Ходорковського і членів його сім'ї.

За даними німецьких ЗМІ, перевірка проводилася для виявлення серед клієнтів банку осіб, які ухиляються від сплати податків. На виявлених у Julius Baer рахунках Ходорковського знаходяться більше 15 млн євро.

Тема закордонних рахунків Ходорковського останній раз отримала розголос у пресі в квітні поточного року - тоді британська Times написала, що 65 млн євро, що належать російському політв'язню, заморожені в ірландському банку. Адвокат Ходорковського Вадим Клювгант тоді спростував відомості про арешт рахунків, а інформацію про закордонні рахунки назвав конфіденційною і обговорювати відмовився.

Цього разу захист Ходорковського так само відмовилася від коментарів: "Дана інформація абсолютно невиразна. Ніяких коментарів немає і бути не може, і коментувати я її не буду", - повідомив Вадим Клювгант.

Нагадаємо, наприкінці 2010 року Хамовницький суд Москви засудив Ходорковського і колишнього керівника МФО "Менатеп" Платона Лебедєва до 14 років колонії кожного за звинуваченням у розкраданні 200 мільйонів тонн нафти і відмиванні грошей.

З урахуванням вироку від 2005 року по першій справі, згідно з якою Ходорковський і Лебедєв були засуджені на вісім років позбавлення волі, і проведеного в ув'язненні часу, термін їх покарання закінчується в 2017 році. Проте 24 травня Мосміськсуд пом'якшив покарання на один рік, і тепер Ходорковський і Лебедєв мають всі шанси вийти на волю в 2016 році.

Читайте також:

Ходорковський став колумністом The New Times

Ходорковський пригрозив Кремлю "арабським сценарієм"

У Росії суд "повісив" на іспанця, пов'язаного з ЮКОСом, відмивання 13 млрд доларів

Повʼязані теми:

Наступна публікація