У Польщі оголосили дату президентських виборів

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Перший тур виборів відбудеться в травні.

Сейм Польщі призначив перший тур президентських виборів у країні на 10 травня 2020 року. Якщо жоден з кандидатів не отримає понад 50% голосів,то другий тур відбудеться через два тижні, 24 травня.

Про це пише Rzeczpospolita.

Також стало відомо, коли новообраний президент дасть клятву перед парламентом. Це станеться 6 серпня.

Зазначимо, що чинний президент Анджей Дуда вже заявив про бажання переобратися на другий термін. Також участь в президентських виборах анонсував євродепутат Роберт Бедронь та заступник спікера Сейму Малгожата Кідава-Блоньска.

Згідно з опитуваннями чинний президент Польщі Анджей Дуда з величезною перевагою випереджає головну кандидатку від опозиції Малгожату Кідаву-Блонську. 47,7% опитаних, які заявили про готовність голосувати в президентських виборах, підтримають Анджея Дуду. Віцеспікерка Сейму Малгожата Кідава-Блонська може розраховувати на результат на рівні 22,7%.

Нагадаємо, у Європарламенті вважають, що відтоді, як Польща почала реформувати систему юстиції, демократія в країні опинилася під загрозою. Слідом за реформою Конституційного суду 2016 року, депутати взялися за решту судової системи. У липні 2017 року Сенат Польщі ухвалив підтриманий раніше Сеймом скандальний законопроект про реформу Верховного суду країни. 

Своєю чергою антикорупційна група Ради Європи GRECO вважає, що Польща не виконує рекомендацій ЄС щодо парламенту та органів юстиції. Також у GRECO звернули увагу на низку дисциплінарних проваджень щодо суддів, якими, вважають експерти, здійснюється тиск на тих з них, які ухвалювали політично небажані рішення або критикували судову реформу в країні. 

Відео Президент Польщі підписав скандальний закон про покарання суддів

Скандальний закон про покарання суддів підписав президент Польщі Анджей Дуда. Це - частина судової реформи, яку розкритикували Євросоюз та Венеціанська комісія. Згідно із документом, суддів можна карати за дії або бездіяльність. Крім того, Вреховному суду заборонили ставити під сумнів дії та повноваження органів влади. БІльше читайте тут  

Президент Польщі підписав скандальний закон про покарання суддів

Залиште свій коментар

Вибір редакції