У Польщі повторно поховали екс-президента Качиньського і його дружину

Дата публікації
Перегляди
6346
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У Польщі повторно поховали екс-президента Качиньського і його дружину

Фото: Getty Images

Раніше їхні тіла ексгумували для розслідування авіакатастрофи під Смоленськом. 

У п'ятницю, 18 листопада, у Кракові під кафедральним собором Святих Станіслава і Вацлава відбулося повторне поховання колишнього президента Польщі Леха Качиньського та його дружини Марії Качиньської, які загинули під час авіакатастрофи.

На церемонію завітали 50 осіб, повідомляє німецьке агентство dpa.

Серед тих, хто прийшли на поховання, були чинний президент Польщі Анджей Дуду, а також прем'єр-міністр Беату Шидло і лідер владної партії "Право і справедливість" Ярослав Качиньський, брат-близнюк загиблого президента.

Ексгумувати президента: Польща рішуче налаштована з’ясувати обставини Смоленської катастрофи

Ексгумувати президента: Польща рішуче налаштована з’ясувати обставини Смоленської катастрофи

Нагадаємо, президент Польщі Лех Качиньський і перша леді країни Марія Качиньська загинули в авіакатастрофі під Смоленськом у квітні 2010 року. Тоді на борту літака Ту-154 була ще й польська владна делегація.

Нинішня польська влада на чолі з братом загиблого президента Качинського не вірить попереднім розслідуванням. Їхня версія – на польський літак вчинили замах. Раніше в Польщі вже ексгумували кілька тіл загиблих під Смоленськом, і з'ясували, що було шість випадків, коли в труні виявилося тіло іншої жертви. Росія, яка весь цей час відмовляється віддавати залишки літака ТУ-154, підігріває польські сумніви.

Процедуру ексгумації тіл президентського подружжя проводили у Вавельському замку. Вона почалася почалася в понеділок, 14 листопада, і тривала вісім годин. На ній були присутні дочка загиблого президента Марта Качиньська і його брат Ярослав Качиньський.

Наступна публікація