Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Польщі ексгумували останки Леха Качиньського і його дружини

Дослідження триватиме чотири дні, після чого відбудеться перепоховання.

Ексгумація тіл колишнього президента Польщі Леха Качиньського і його дружини Марії, які загинули в авіакатастрофі під Смоленськом у 2010 році, відбулася в Кракові.

Про це пише Gazeta.pl.

Процедура ексгумації останків у Вавельському замку почалася в понеділок і тривала вісім годин. На ній були присутні дочка загиблого президента Марта Качиньська і його брат Ярослав Качиньський.

Труни, підняті з саркофага, були доставлені на кафедру судової медицини медичного коледжу Ягелонського університету. Вивченням останків займеться міжнародна група судмедекспертів. Дослідження триватиме чотири дні, після чого відбудеться перепоховання. Всі заплановані дії будуть проведені без участі преси.

Ексгумація буде першою з 83 запланованих прокурорами у справі про авіакатастрофу. Інші процедури відбудуться у Варшаві та Любліні. Експерти будуть проводити всебічне дослідження тіл – комп'ютерну томографію, аналіз ДНК та інше. "Розслідування має встановити справжню причину смерті. Ми хочемо реконструювати авіакатастрофу. Ми не очікуємо якихось певних результатів, ми перевіряємо всі гіпотези", - пояснив заступник генерального прокурора Марек Пасенек.

Рішення викликало неоднозначну реакцію як серед "смоленських сімей", так і в польському суспільстві. Понад 200 родичів 17 жертв катастрофи у відкритому листі до польської влади і духовенства закликали не робити ексгумацію тіл своїх рідних. "Немає необхідності ексгумувати всі тіла. Всі вони летіли на одному літаку. Є сім'ї, які дали на це дозвіл, вони хочуть цього розслідування. А нам дайте спокій, ми цього не хочемо", - сказала вдова загиблого Барбара Дольняк.

Нинішня польська влада на чолі з братом загиблого президента Качинського не вірить попереднім розслідуванням. Їхня версія – на польський літак вчинили замах. Раніше в Польщі вже ексгумували кілька тіл загиблих під Смоленськом, і з'ясували, що було шість випадків, коли в труні виявилося тіло іншої жертви. Росія, яка весь цей час відмовляється віддавати залишки літака ТУ-154, підігріває польські сумніви.

Відео У Польщі взялися за повторне розслідування смерті президента Качинського

Залиште свій коментар

Вибір редакції