Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Польщі вирішили провести остаточну декомунізацію

Протягом року мають переназвати 1,3 тисячі вулиць.

Польща вирішила довести до кінця декомунізацію та остаточно переназвати "радянські" вулиці, громадські місця та демонтувати комуністичні символи.

Відповідний закон учора, 1 квітня, ухвалив парламент Польщі. Про це передає "Польське радіо". Документ ще має схвалити Сенат та президент.

"Це стане остаточним, символічним кінцем комунізму у Польщі", – прокоментував історичне голосування автор закону, депутат від партії "Право і справедливість" Ярослав Краєвський.

Закон передбачає, що протягом одного року польські органи самоврядування повинні провести консультації з мешканцями, аби узгодити нові назви вулиць та саме перейменування. Якщо органи самоврядування не зроблять цього самі, рішення прийме відповідний воєвода. У разі, якщо самоврядування матиме сумнів, чи справді назва має комуністичне коріння, роз'яснення надаватиме Інститут національної пам'яті Польщі.

За оцінками експертів, у Польщі досі є близько 1,3 тисячі вулиць, які носять імена героїв Червоної армії, Ванди Василевської чи Фелікса Дзержинського.

Варто додати, що ухвалений закон не стосується пам'ятників, обелісків та пам'ятних таблиць. Також документ заборонятиме використання у публічному просторі не тільки символів, пов'язаних з комунізмом, а й з кожною іншою тоталітарною ідеологією.

Нагадаємо, в Україні також триває активна декомунізація.

Залиште свій коментар

Вибір редакції