Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Росії військові отримають на озброєння касетну авіабомбу "Дриль"

Одна авіабомба "Дриль" здатна зупинити батарею або танкову колону противника.

Російські військові 2018 року отримають на озброєння новітню плануючу авіабомбу "Дриль" калібром 500 кілограмів.

Про це розповів Володимир Лепін, генеральний директор концерну-розробника "Техмаш" (входить в "Ростех"), пише "Інтерфакс".

"Це новий базовий зразок плануючої бомбової касети калібром 500 кілограмів у спорядженні бойовими елементами, які самі прицілюються", - сказав він.

За його словами, державні випробування бомби почалися 2016 року й повинні завершитися цього року, після чого її планується прийняти на озброєння.

Одна авіабомба "Дриль" здатна зупинити батарею або танкову колону противника. Літак, який несе бомбу, може не заходити у зону протиповітряної оборони противника, оскільки боєприпас може планувати на десятки кілометрів, незважаючи на відсутність двигуна.

Під час віддалення від носія дальність ураження цілі "Дрилі" становить понад 30 кілометрів, заявили раніше на підприємстві "Техмашу" - "Базальт". При цьому її практично неможливо розпізнати на радарах.

Зазначимо, що 2008 року низка країн підписали Конвенцію про касетні боєприпаси, що забороняє застосування касетних бомб. На сьогоднішній день документ підписали 108 держав. Проте найбільші виробники касетних боєприпасів і власники найбільших арсеналів - США, Росія, Китай - цю угоду не підписали.

Водночас на касетні бомби поширюються загальні обмеження, що накладаються на зброю невибіркової дії, зокрема, заборону на її використання у густонаселених районах. Це норма права, обов'язкова для всіх держав, незалежно від їхньої участі у Конвенції про касетні боєприпаси.

Залиште свій коментар

Вибір редакції