Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Сирії на заарештованому судні "застрягли" 10 українських моряків

В українців забрали документи і не дають покинути порт.

У сирійському порті Тартус 10 українських моряків «застрягли» на судні, заарештованому через борги судновласника.

Про це повідомляє УНІАН з посиланням на керівника проектів благодійної організації «Фонд допомоги морякам «Ассоль» Андрія Шевченка.

За його словами, йдеться про мешканця Одеси, п'ятьох херсонцах, трьох жителів Миколаєва та киянина. Чотири місяці тому за посередництва херсонського підприємства «Альянс навігейшн» вони уклали контракт з турецьким судновласником і вирушили на борт судна. Морякам обіцяли, що вони відправляються до Лівану, однак вони опинилися у Сирії. Після цього капітан порту забрав в українців паспорти та інші документи і відмовляється їх повертати.

Пізніше з'ясувалося, що саме судно Starshina Derov N. G (колишній Волго-Балт 163, 1972 року побудови) у жахливому технічному стані. Йому заборонено заходити в порти Паризького меморандуму, воно також перебуває під загрозою санкцій через відвідування окупованого Криму. Більше того, судно заарештоване через борги судновласника. Про ці проблеми херсонська компанія «Альянс навігейшн» українським морякам не повідомила, каже Шевченко.

Також з'ясувалося, що попередній екіпаж судна майже два роки не отримував зарплату. Українським морякам також не платять зарплату – їм винні понад 50 тисяч доларів, і судновласник вже повідомив екіпажу, щоб вони не розраховували на отримання грошей. На борту судна немає вантажу і воно жодного разу не покидало сирійський порт. За посередництва дипломатичних служб України вдалося домогтися того, що судновласник поставляє морякам мінімальну кількість води і провізії.

«Альянс навігейшн» від проблеми самоусунувся, Морська адміністрація Танзанії на всі запити моряків не відповідає. «Чекаємо на реакцію на дії посередника при працевлаштуванні з боку Міністерства соціальної політики та правоохоронних органів України», - відзначили в «Ассоль».

Раніше повідомлялося, що у в’язницях за кордоном перебувають більше 200 українських моряків. У Міністерстві закордонних справ України зазначили, що тримають на контролі справи 214 моряків-громадян України. Вони перебувають під вартою у таких країнах, як Греція, Індія, Іспанія, Італія, Лівія, Оман, Франція, Шрі-Ланка.

Благодійна організація "Фонд допомоги морякам "Ассоль", яка надає допомогу морякам, стверджує, що точну кількість ув'язнених українців назвати практично неможливо. Деякі затримані моряки намагаються самі вирішити проблеми із затриманням, не звертаючись до МЗС, консульства та профільних організацій. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції