У США візит Путіна до Абхазії назвали "неприйнятним"

Сполучені Штати вимагають від Росії вивести її війська на довоєнні позиції згідно з угодою про припинення вогню від 2008 року.

Неприйнятним кроком назвала офіційний представник американського держдепартаменту Хізер Нойерт візит президента РФ Володимира Путіна в Абхазію.

Про це пише Інтерфакс.

"США вважають, що відвідування президентом Росії Володимиром Путіним окупованої Росією території Грузії є неприйнятним, це порушує принципи Женевських дискусій щодо Закавказзя, частиною яких Росія є", - заявила дипломат.

"Сполучені Штати вимагають від Росії вивести її війська на довоєнні позиції згідно з угодою про припинення вогню від 2008 року, відмовитися від визнання грузинських регіонів Абхазія і Південна Осетія", - заявила вона.

ВідеоПутін приїхав до окупованої Абхазії, коли Грузія згадує річницю війни із Росією

У заяві дипломата зазначається, що Вашингтон "підтверджує повне визнання суверенітету і територіальної цілісності Грузії в рамках кордонів, визнаних на міжнародному рівні".

8 серпня Путін прибув до Абхазії. Візит припав на дев'яту річницю збройного конфлікту 2008 року.

Раніше російські ЗМІ повідомили, що президент Росії Володимир Путін відвідає окупованої Абхазії з візитом 8 серпня - в день окупації.

У липні 2017 року Росія посунула "кордон" на окупованій території Грузії ще на півкілометра. Зокрема, РФ встановила так званий ще один рубіж в Абхазії на околиці сіл Бершуэти і Собиси, де розташовані земельні ділянки жителів, змістивши лінію на півкілометра.

Залиште свій коментар