Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У США заарештували українську активістку під час акції протесту проти проросійського концерту

На концерті виступали музиканти, які підтримали анексію Криму.

У Вашингтоні поліція заарештувала активістку української діаспори Олексу Чопівську. Це сталося під час акції протесту біля Національного собору проти "Концерту за єдність", організованого за участю посольства Росії.

Про це повідомляє Голос Америки.

Активістка разом з мамою роздавали листівки відвідувачам концерту, в якому брали участь російський диригент Валерій Ґерґієв та піаніст Денис Мацуєв. Обидва 2014 року підписалися під листом у підтримку анексії Криму Росією та політику Кремля стосовно України.

Охоронці собору попросили жінок залишити територію, але Олекса відстоювала право залишатися, адже вона упродовж 14 років навчалася у приватній школі для дівчат при соборі. У підсумку охорона викликала поліцію. Правоохоронці вдягли Олексі наручники, посадили до машини і відвезли до відділку. Там її протримали близько п’ять годин у камері і відпустили.

Активістка сказала, що її звинувачують у незаконному потраплянні на приватну територію і заборонили заходити на територію собору протягом року. Олекса буде оскаржувати це рішення у суді.

Решта протестувальників - вихідці з Росії та України - перемістилися за територію собору вниз по вулиці. Вони викрикували: "Не пий чай з КДБ", "Сором!" та інше відвідувачам концерту, які могли їх почути лише з вікон своїх машин.

Співорганізаторами концерту, крім посольства РФ, виступили Центр мистецтв Kennedy Center, аналітична установа Wilson Center’s Kennan Institute, Кармельський інститут російської культури та історії при Американському університеті, та інші.

Нагадаємо, у жовтні під час одиночних пікетів проти репресій у Криму проти кримських татар на анексованому Росією півострові затримали 49 учасників акції. Загалом із плакатами в багатьох містах Криму вийшли понад 100 активістів. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції