Перейти до змісту
У Стамбулі запрацював найбільший аеропорт світу

Крім нього, 15-мільйонне місто обслуговують також "Ататюрк" і "Сабіха Гьокчен".

У найбільшому місті Європи Стамбулі почав працювати новий міжнародний аеропорт. Він розташований у європейській частині міста на схід від історичного центру, де був давній Константинополь, а згодом резиденція султанів Османської імперії.

Аеропорт "Стамбул" розташований на березі Чорного моря на північ від протоки Босфор. Його будівництво обійшлося Туреччині у 8 млрд доларів. Зараз він розрахований на обслуговування 90 мільйонів пасажирів на рік, однак роботи з розширення летовища триватимуть. У недалекій перспективі аеропорт зможе приймати 200 мільйонів пасажирів, що зробить його головним авіаційним вузлом на планеті.

Фотогалерея У Стамбулі почав працювати новий аеропорт (14 фото)

Офіційно першим рейсом, який було відправлено з нового летовища, став рейс місцевої авіакомпанії Turkish Airlines до теперішньої столиці держави Анкари.

Відкриттю передував грандіозний переїзд спеціалізованої техніки та різноманітних систем із аеропорту імені Кемаля Ататюрка, котрий тривав протягом 12 годин уночі. Загальна вага речей, які перевезли на нове місце, склала майже 50 тисяч тонн. Це не тільки комп'ютери чи металеві рамки, а й величезні тягачі для літаків, різноманітні підйомники, зважувальні прилади, стрічки тощо. У переїзді було задіяно понад п'ять тисяч вантажівок.

Відео У Туреччині готуються до запуску найбільшого в світі аеропорту

Однак для цього потрібно ще переїхати зі старого аеропорту. І на все про все в авіаційників є лише 12 годин. Як уникнути колапсу і як збираються за півдоби перевезти майже 50 тисяч тонн вантажу – далі в сюжеті.  

У Туреччині готуються до запуску найбільшого в світі аеропорту

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин