У Венеції підрахували збитки від найбільшої повені за останні півстоліття

У Венеції підрахували збитки від найбільшої повені за останні півстоліття

Фото: Associated Press

Місцеві, які постраждали від катастрофи, отримають компенсацію.

На відновлення Венеції, яка потребує серйозної реставрації після повені, викликаної рекордним за останні 50 років рівнем води, місцева влада виділить близько 20 млн євро. 

Про це пише AFP

"Венеція – на колінах. Збитки сягнуть сотні мільйонів євро. Це результат кліматичних змін", – заявив мер мста Луїджі Бруньяро.

Своєю чергою, міністр культури Італії Даріо Франческіні розповів, що жителі Венеції, будинки яких постраждали, можуть отримати термінову державну допомогу до п'яти тисяч євро, а власники ресторанів і магазинів - до 20 тисяч євро.

Загалом, за його словами, реставрації потребує понад 50 венеціанських церков, серед яких, собор Святого Марка. Мерія Венеції, за інформацією ЗМІ, відкрила банківський рахунок для збору коштів на відновлення міста.

Нагадаємо, Венеція потерпає від найпотужніших за пів століття паводків, які вже забрали життя двох людей. Востаннє катастрофічний рівень води у Венеції був 1966 року, тоді він сягнув позначки в 194 см. Нині ж рівень води на вулицях перевищив середній людський зріст, сягнувши 1,87 метра. Місто потерпає не лише від рекордної повені, а й від сильного, до сотні кілометрів за годину, вітру. 

Венеція потерпає від високої води і сильних вітрів, але туристів негода не лякає

Венеція потерпає від високої води і сильних вітрів, але туристів негода не лякає

Повʼязані теми:

Наступна публікація