Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Україна закликала реформувати Радбез ООН з обмеженням права вето

"Реакція Радбезу на серйозні порушення міжнародного права є повільною та непослідовною", - наголосив представник України.

Українська делегація в ООН назвала реагування Ради Безпеки на конфлікти, загострення ситуації й порушення міжнародного права "повільним і непослідовним", передусім, через зловживання окремими постійними членами, зокрема Росією, правом вето.

Про це заявив постпред України при ООН Володимир Єльченко, - пише Укрінформ.

"Реакція Радбезу на серйозні порушення міжнародного права є повільною та непослідовною", - наголосив представник України.

ВідеоРадбез ООН та Організація із заборони хімічної зброї спростували заяви РФ у справі Скрипалів

За результатами розслідувань міжнародних експертів, проти екс-шпигуна та його доньки використали саме "Новачок", який могли виготовити лише у Росії, бо тільки там є усі необхідні для цього умови. У Гаазі на засіданні Організації із заборони хімічної зброї також обговорили, як примусити Кремль співпрацювати зі слідством та надати усю необхідну інформацію про отруту.

Радбез ООН та Організація із заборони хімічної зброї спростували заяви РФ у справі Скрипалів

В якості одного з прикладів він назвав ситуацію з нехтуванням міжнародних норм з боку Росії, її агресії проти України, а також зловживання нею правом вето в РБ ООН.

"Тимчасова окупація Автономної Республіки Крим і міста Севастополя, а також територій Донецької та Луганської областей України наочно демонструють, що порушення основних принципів міжнародного права постійним членом Радбезу є однією з найбільш серйозних загроз миру та безпеці", - зауважив Єльченко.

Він нагадав, що Москва використовує "реваншистську політику" й застосовує військову силу проти інших держав ще з 1990-х років, у тому числі проти Молдови, Грузії і України. "Список порушень та протиправних дій Росії продовжує поповнюватися через послідовну підтримку (з боку Росії – ред.) деспотичного уряду в Сирії, секретних операцій проти Великої Британії, а також таємних убивств у моїй країні, сліди яких ведуть до Кремля", - заявив дипломат.

За його словами, всі ці порушення відбулися "на тлі систематичних зловживань правом вето та відвертого нехтування" цим постійним членом Радбезу своїх обов'язків підтримувати мир і безпеку.

"З огляду на це, ми вважаємо, що будь-який потенційний сценарій реформування Ради Безпеки без обмеження права вето для постійних членів, буде неповним та не принесе очікуваних і необхідних результатів", - резюмував представник України.

У цьому зв'язку він висловив ряд пропозицій для РБ ООН. Зокрема, український дипломат назвав необхідним для Радбезу посилити його функцію попередження конфліктів. Крім того, він запропонував розробити "тестовий алгоритм" який дозволить виконувати функції Радбезу "своєчасно, належним чином і прозоро" в конфліктних ситуаціях, а також у відповіді на агресію з боку держав та урядів.

Нагадаємо, війна на Донбасі триває вже п'ятий рік. Спочатку її чотири роки називали антитерористичною операцією, а від 30 квітня цього року замість АТО розпочалася операція Об'єднаних сил. Бойовики постійно не дотримуються режиму припинення вогню, як були домовлено під час засідань Тристоронньої контактної групи в Мінську. Тим часом ‪Росія знову заблокувала розширення місії ОБСЄ на кордоні з Україною.

Залиште свій коментар

Вибір редакції