Німеччина відкинула вимоги Польщі щодо репарацій за Другу світову війну

Варшава ще 1953 року відмовилася від подальших претензій на виплати з боку Берліну.

В уряді ФРН називають безпідставними вимоги з боку польського уряду щодо поновлення виплат відшкодувань з боку Німеччини за завдану під час Другої світової війни шкоду.

Про це в п'ятницю, 8 вересня, заявив речник німецького уряду Штеффен Зайберт, виступаючи перед журналістами в Берліні, передає інформагенція dpa.

ВідеоПрем'єр-міністр Польщі заявила про право на репарації від Німеччини за Другу світову війну

Представник уряду ФРН зазначив, що Німеччина свідома своє відповідальності за "незбагненні злочини", скоєні під час Другої світової війни, та вже виплатила суттєві суми репарацій низці країн, зокрема і Польщі.

Водночас він вказав на те, що Польща ще 1953 року відмовилася від подальших претензій на виплату Німеччиною репарацій й згодом неодноразово підтверджувала цю позицію.

"Для федерального уряду немає жодних підстав піддавати сумніву чинність відмови від репарацій від 1953 року з точки зору міжнародного права", - наголосив офіційний представник німецького уряду.

У Варшаві активно обговорюють питання про виплату Німеччиною репарацій за збитки, завдані Польщі під час Другої світової війни. Офіційних вимог до Берліна польська влада ще не висунула, але претензії вже пролунали на найвищому рівні. 24 серпня польська прем'єрка Беата Шидло заявила, що її країна має право на репарації з боку Німеччини. 

Міністр внутрішніх справ країни Маріуш Блащак оцінив матеріальні збитки, завдані країні під час Другої світової війни, у трильйон доларів США (840 мільярдів євро в перерахунку).

Залиште свій коментар