Увійти чи вляпатися в історію. Трамп і Путін підготувались до першої зустрічі

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Лідери двох країн проведуть саміт у Фінляндії.

Фактична здача Криму і зняття санкцій з Росії – це тільки два можливих наслідки, яких побоюються від розмови російського і американського президентів. Дональд Трамп і Володимир Путін зустрінуться у фінській столиці. Це буде перша повноцінна зустріч президентів, які до цього хіба що поговорили на полях саміту “Великої двадцятки”.

Якраз перед цією зустріччю Америка дізналася про ще більше про втручання Росії у хід президентських виборів у США. Прокурор назвав імена 12 розвідників ГРУ, які зламували сервери, читали пошту і прикидалися американськими хакерами. Щоправда, американські хакери виявилися із прізвищами Антонов і Потьомкін, а розвідники - це вже не банальні тролі. Завдання розвідникам може дати тільки держава, що виводить скандал на офіційний рівень.

Тепер сенатори вимагають від Трампа зустріч скасувати, але він сподівається встановити дружні відносини з Росією, йдеться у сюжеті ТСН.Тиждень.

Він легко принижує традиційних союзників і ще легше відвалює компліменти диктаторам. Трамп буквально плює на всі  дипломатичні правила і всю заплутану планетарну геополітику зводить до касового апарату. Він пробирається до нього як поранений американський слон серед полиць із кришталем. Це найближча аналогія для політики Дональда Трампа, беручи до уваги, що слон і є символом Республіканської партії США. 

Європейське турне, в якому Дональд Трамп побував на цьому тижні, відзначилося численими скандалами. Уже традиційно керманич Білого дому зірвався на Ангелі Меркель через німецьку скупість на фінансування НАТО і газову трубу з Росії. Далі недипломатично пройшовся по Терезі Мей, не моргнувши оком спізнився на аудієнцію до 92-річної королеви Єлизавети.

Натомість чітко за планом він вилітає у Гельсінкі заводити дружбу із традиційним ворогом Америки.

"Я думаю у нас є шанс дуже добре порозумітися з Росією і мати дуже хороші стосунки із президентом Путіним", - сказав американський лідер.

Кремль пропонував місцем зустрічі Відень, але Білий дім наполягає на Гельсінках. Очевидно Дональд Трамп уже бачить себе в історичній зв'язці з із Джеральдом Фордом, який зустрічався тут із Брежневим, Бушем-старшим, який бачився із Горбачовим, а Клінтон прилітав сюди говорити із Єльциним.

Переговори Дональда Трамп із Володимира Путіна пройдуть в президентському палаці. Зранку очільник Фінляндії з першою леді вітатиме американського президента з його дружиною Меланією Трамп. Після обіду сюди приїде Путін. Офіціно він не має першої леді. У готичному залі палацу вони говоритимуть віч-на-віч, а вже потім приєднаються дипломати.

Фінляндія виглядає безтурботною. Сюди активно катаються російські туристи відпочити від скрєп і купити якісних санкційних продуктів. Фіни добре пам'ятають, якою буває "братня" любов сусіда. Про це розповів Йукка Маллінен, фінський поет і перекладач із російської. "Сталінський Радянський союз в пакті з гітлерівською Німеччиною напав на Фінляндію. Вона залишилася одна, три мільйони вбитих. Західний світ підтримав, співчував, але воювати залишилися ми одні", - сказав він.

Пам'ять про "Зимову війну" назавжди закарбувалася в національній ідентичності фіннів, вважає Йукка. Він збирає протест проти двох непопулярних у його країні політиків. В центр вийде декілька тисяч людей – для маленької Фінляндії це багато. Вийдуть на протест у Гельсінкі і українці. Їх у Фінляндії живе близько 5 тисяч. Навіть живучи тут у спокійній і багатій північній Європі, гасла "Крим це Україна", "Геть із Донбасу", "Волю Сенцову" - несподівано дуже особисті. 

Головне питання на вустах усього світу - чого чекати завтра від Дональда Трампа, який сьогодні говорить одне, а завтра буде інше.

Американський президент так любить показові перемоги, що заради них готовий на радикальні рішення. Український Донбас - як не дивно є найпростішим політичним вузлом, бо на відміну від Сирії або Іраку тут буде достатньо дій однієї Росії. От тільки чи не буде ціною Криму. 

"Президент Обама провалився з Кримом. Я не думаю, що Путін зробив би це, якби президентом був я. Він захопив його за часів Обами, думаю, ви це визнаєте", - сказав Дональд Трамп.

"Ситуація нерівна, бо Путін вчився вести переговори ще в КДБ, він уміє маніпулювати, може обманути. Я дуже занепокоєний, до чого може привести ця розмова. Але я цілком можу собі уявити, що Трамп уявляє себе ледь не мессією, який уміє вести переговори зі всіма, і він запропонує Путіну чоловічу дружбу, в їхньому уявленні – двох світових лідерів", - не виключає політолог німецького центру зовнішньої політики Геннінг Рікке.

Так Путін зможе показати вдома, що з ним говорять на рівних, а не називають, як раніше Обама, державою регіональною значення. Щоб додати зістрічі позитиву Путін може навіть звільнити найвідомішого у світі заручника Олега Сенцова. До Фінляндії прилетіла і двоюрідна сестра Сенцова Наталія Каплан. Український режисер голодує понад два місяці. Його мати звернулася до Путіна з проханням помилувати сина.

Наталія Фібріг

ВідеоУ Гельсінкі протестують через зустріч Трампа і Путіна

Фактична здача Криму і зняття санкцій з Росії – це тільки два можливих наслідки, яких побоюються від розмови російського і американського президентів. Дональд Трамп і Володимир Путін зустрінуться уже завтра у фінській столиці Гельсінкі. Це перша повноцінна зустріч президентів, які до цього хіба що поговорили на полях саміту "Великої двадцятки".

У Гельсінкі протестують через зустріч Трампа і Путіна

Вибір редакції