В Іраку обрали нового президента

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Він має 15 днів для уповноваження кандидата від найбільшого парламентського блоку на формування уряду.  

Парламент Іраку обрав президентом країни ветерана курдської політики Бархама Салеха від партії "Патріотичний союз Курдистану", який в минулому в різний час очолював уряд курдської автономії, а також був заступником прем’єр-міністра Іраку.

Про це повідомляє інформує телеканал "Аль-Джазіра".

Обранню передувала суперечка між двома основними курдськими партіями – "Патріотичним союзом Курдистану" та "Демократичною партією Курдистану" – які не могли погодити єдину кандидатуру, що навіть призвело до призупинення засідання.

Президент має 15 днів для уповноваження кандидата від найбільшого парламентського блоку на формування уряду.  

Фотогалерея Битва за Мосул: сили Іраку відвоювали в "Ісламської держави" третину західної частини міста (18 фото)

Відповідно до неофіційної домовленості, досягнутої після повалення режиму Саддама Хусейна коаліційними військами у 2003р, посаду президента Іраку – більше церемоніальна посада – займає представник курдів, прем’єр-міністром призначається мусульманин-шиїт, а посада спікера парламенту належить мусульманам-сунітам.

Іракський телеканал Alsumaria повідомив у вівторок ввечері, що новообраний президент Бархам Салех вже доручив колишньому міністру нафту Аделю Абдель Махді сформувати новий кабінет міністрів. Відповідно до конституції країни, кандидат в прем’єри має 30 днів на формування нового уряду та висунення його складу на затвердження парламентом.

Нагадаємо, що в Іраку повісять одного з ватажків "ІДІЛ"

ВідеоАмериканський військовий влаштував сюрприз сину, повернувшись із передової в Іраку

Сержант майже рік перебував на завданні. Аби здивувати появою свого шестикласника Девіда, у спортзалі школи влаштували справжнє свято. Хлопець навіть не підозрював, що усе це дійство – заради його зустрічі з татом. Директорка школи оголосила про особливого гостя та попросила маленького Девіда вийти до неї. Саме у ту мить він заплакав, бо здогадався, хто саме чекає на нього.

Американський військовий влаштував сюрприз сину, повернувшись із передової в Іраку

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції