Супрун розповіла, як "гроші ходять за пацієнтом"

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Супрун розповіла, як "гроші ходять за пацієнтом"

Національний банк України

Загалом уже 623 медичних заклади працюють з Національною службою здоров’я.

Протягом трьох місяців медзаклади первинної медичної допомоги отримують фінансування за новою моделлю — гроші йдуть за тими пацієнтами, які обрали в них своїх сімейних лікарів.

Про це заявила в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун на своїй сторінці у Facebook.

Вже 3 місяці медзаклади первинної медичної допомоги отримують фінансування за новою моделлю — гроші йдуть за тими...

Опубліковано Уляна Супрун Вівторок, 2 жовтня 2018 р.

"За цей період Нацслужба здоров’я здійснила проплати для 161 медзакладу — тих, то долучився до трансформації у першій хвилі. Це понад 800 мільйонів гривень для всіх. Детально можна ознайомитися з тим, куди та скільки було перераховано коштів можна тут", - йдеться у повідомленні.

623 медичних заклади працюють з Національною службою здоров’я, виплати для решти почнуться з жовтня.

Для багатьох закладів, які отримували оплату від Служби, протягом цих трьох місяців прийшли суми суттєво більші, ніж вони отримували раніше.

"Багато з них не обласні центри, а невеличкі міста, такі як Балта, Червоноград, Селидове, Дружківка, Овруч і Нова Борова — про приклади яких ми розповідали не раз. Управлінці та керівники медзакладів цих міст заохотили більше пацієнтів обрати своїх лікарів, швидше поліпшили сервіс та змогли краще оплачувати роботу своїх медиків", - зазначила Супрун.

Як насправді працює медична реформа

Як насправді працює медична реформа

За її словами, у Києві, де багато медзакладів підписали договір з Нацслужбою та куди спрямовано найбільше фінансування від Нацслужби здоров’я, зарплати лікарям суттєво не підвищилися, дуже багато звернень від громадян щодо порушень порядку підписання декларацій та дотримання сервісних умов.

"Звертаємо увагу місцевої влади і Києва, і інших регіонів, на кожне звернення. Місцеві управлінці та керівники медзакладів можуть стати як головним двигуном позитивних зрушень, так і їхнім гальмом. Зараз ми бачимо яскраві приклади обох варіантів", - підкреслила Супрун.

"2019 року всі комунальні заклади, у яких працюють сімейні лікарі, терапевти і педіатри, будуть отримувати оплати за послуги від Нацслужби здоров’я за тарифами. Це означає, що вони зможуть отримати фінансування лише після того, як підпишуть договір з НСЗУ. Третя хвиля укладання договорів розпочнеться наприкінці листопада. Точну дату Нацслужба здоров’я оголосить найближчим часом", - резюмувала вона.

Нагадаємо, що реформа екстреної медицини, яку оголосили в Міністерстві охорони здоров'я України, збурила суспільство. Одні побоюються, що постраждає рівень медичного забезпечення, інші говорять про масові звільнення.

Наступна публікація