В Швеції лауреатам Нобелівської премії вручають по мільйону євро

В Швеції лауреатам Нобелівської премії вручають по мільйону євро

Медаль Нобелівської премії / Фото: delfi.ua

В Стокгольмі проходить Нобелівський вечір, який продовжиться святковим банкетом.

У суботу, 10 грудня, у Стокгольмі розпочалася церемонія нагородження Нобелівськими преміями 2011 року в галузі літератури, медицини або фізіології, фізики, хімії та економіки.

На сцену Концертного залу вийшли лауреат премії в галузі літератури шведський поет Томас Транстремер, володарі нагороди з фізіології або медицини Брюс Бойтлер, Жуль Хоффман і дружина посмертно нагородженого Ральфа Стейнмена - Клаудія, які отримають премію за дослідження в області імунітету.

Нобелівська премія з фізики присуджена Солу Перлмуттеру, Брайану Шмідту і Адаму Райсс "за відкриття процесу прискореного розширення Всесвіту за допомогою спостереження за віддаленими супернових зірками".

Тут також знаходяться ізраїльський професор Даніель Шехтман, якому присуджено премію з хімії за відкриття квазикристаллов, і американські вчені Томас Сарджент і Крістофер Сімс, удостоєні цього року премії з економіки.

Відзначимо, що володарі нагороди отримають Нобелівський диплом, медаль і документ, що підтверджує присуджену лауреату суму в один мільйон євро.

Нобелівський вечір у Стокгольмі продовжиться святковим банкетом, який почнеться, приблизно, о 20:00 за Києвом.

Між тим, цього ж дня в Осло пройшла церемонія нагородження Нобелівською премією миру за 2011 рік. Володарями нагороди в цьому році стали три жінки - Президент Ліберії Еллен Джонсон-Серліф, активістка ліберійського жіночого руху за мир Лейма Гбові й активістка з Ємену - Тавакуль Карман.

Премія миру за 2011 рік присуджена їм "за їх ненасильницьку боротьбу за безпеку жінок і за їх право на повноцінну участь у миротворчій роботі".

Читайте також:

Названі лауреати Нобелівської премії з фізики

Нобеля з хімії вручили за відкриття квазікристалів

Нобелівську премію з медицини присудили за імунітет

Нобелівську премію з літератури отримав шведський поет

Нобелівську премію з економіки вручили за макроекономіку

Путін отримав китайський аналог Нобелівської премії миру

Володарка Нобелівської премії миру пожертвує гроші бюджету Ємена

Сталіна та Гітлера висували на Нобелівську премію миру

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Нобелівський тиждень
Наступна публікація