Нобелівську премію з медицини присудили за імунітет

Лауреатами Нобелівської премії з фізіології і медицини за 2011 рік стали троє вчених-імунологів.

У Стокгольмі відкрився 110-й Нобелівський тиждень. Нобелівську премію з фізіології і медицини присудили трьом ученим за роботи з вивчення активації вродженого імунітету.

Лауреатами стали Брюс Бойтлер, Джуліус Хофман і Ральф Штайнман. Вони отримають 10 млн шведських крон (близько 1,5 млн доларів).

"Лауреати Нобелівських премій цього року революційним чином змінили наше розуміння імунної системи, відкривши ключові принципи благотворного впливу на неї", - зазначили члени журі з Каролінського інституту Швеції.

Нагадаємо, торік премію отримав американець Роберт Едвардс "за технологію штучного запліднення in vitro", яка дозволила стати батьками 4 млн бездітних сімей. Перша "дитина з пробірки" народилася в 1978 році.

Лауреати Нобелівської премії з фізіології та медицині за 2011 рік виконали низку експериментальних робіт, які допомогли вченим зрозуміти, як саме відбувається "включення" систем вродженого імунітету при зустрічі з інфекційними агентами, і як ці системи взаємодіють з механізмами набутого імунітету - більш складною і досконалою формою імунітету.

Церемонія вручення премій пройде у Стокгольмі 10 грудня, в день смерті їхнього засновника - Альфреда Нобеля (1833-1896) - шведського винахідника, промисловця, лінгвіста, філософа й гуманіста.

Читайте також:

У людей, які сидять на дієті, мозок починає пожирати сам себе

Нобеля з медицини отримав автор технології "зачаття у пробірці"

Вперше у світі людині пересадили штучне серце, яке не б'ється

Зроблено перший крок до перемоги над старістю: омолоджено імунну систему

Нобелівську премію з фізіології і медицини присудили трьом ученим за роботи з вивчення активації вродженого імунітету.

ВідеоНобелівську премію з медицини присудили за імунітет

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: