В'язнів табору Ґуантанамо катують новинами від Russia Today – ЗМІ

"Це все підроблені новини. Пропаганда – це не новина", – жаліється один із в'язнів своєму адвокату.

Підозрюваний у тероризмі в'язень американської в'язниці Ґуантанамо на Кубі Мухаммед Рахім аль-Афгані скаржиться, що вже декілька років йому та іншим показують лише канал Russia Today.

Про це повідомляє видання The Daily Beast, яке отримало у своє розпорядження листи декількох ув'язнених.

В'язницю заснували 2002 року. Вона складається з декількох таборів. Президент США Барак Обама упродовж всього терміну перебування на посаді домагався скорочення в'язнів Ґуантанамо, а 2009 року пообіцяв закрити в'язницю. Але сенатори-республіканці та деякі демократи чинили спротив, і Обамі так і не вдалося цього зробити. 

ВідеоОбама хоче закрити в’язницю Гуантанамо до кінця 2017 року

Сьомий табір є найсерйознішою частиною в'язниці. Там утримують, наприклад, головного підозрюваного у справі про теракти 11 вересня 2001 року у США Халіда Шейха Мохаммеда та Абді аль-Рагіма аль-Нашірі, якого звинувачують у скоєнні нападу на американський есмінець Cole ("Коул") 2000 року. 

Інформація про Табір 7 є частковою та складнодоступною. Державний нагляд всередині нього є повсюдним. Ті, хто перебувають у цьому таборі, як зазначає Daily Beast, пройшли страшні катування від ЦРУ, серед яких імітація страти, тривале позбавлення сну, анальні проникнення та болісні тілесні покарання.

Принаймні один із затриманих, який перебуває у цьому таборі, заявляє, що США продовжують катувати його "шумами та вібраціями". Американські військові не надали доступ до табору навіть спеціальному доповідачу Організації Об'єднаних Націй з питань тортур, оскільки він би не погодився мовчати про побачене всередині.

У цьому ж таборі перебуває і Афгані, затриманий ЦРУ у Пакистані 2007 року. У своїх листах він демонструє почуття гумору, якого не очікуєш від людини, яка страждала від галюцинацій після тривалого примусового перебування без сну. Окрім всього іншого, він скаржиться, що його та 14 інших затриманих Табору 7 посадили на тяжку інформаційну дієту у вигляді RT.

Керівництво Ґуантанамо не коментує те, чому ув'язненим Табору Ґітмо 7 демонструють саме цей канал. "Ми не обговорюємо операції у Сьомому таборі", – повідомив командувач ВМС Джон Робінсон, представник Об'єднаної робочої групи Ґуантанамо.

Афгані затримали, оскільки вважали, що має інформацію про місцеперебування провідних лідерів Аль-Каїди, таких як Усама бен Ладен. Президент Джордж Буш і директор ЦРУ Майкл Хейден особисто затвердили тортури, які включали в себе підвішення затриманого стоячи у памперсі. Його змушували не спати 104,5 години зі 120 у липні 2007 року. Це був перший з восьми "великих" сеансів позбавлення сну, як їх охарактеризував сенат. 

"Мене мучили, підвішували до стелі, доки я мало не вмирав. Я не високоцінний. Вони називають мене так, тому що мене катувало ЦРУ", – писав Афгані 21 липня 2015 року. У іншому листі за цю ж дату він продовжував: "9 місяців ЦРУ піддавало мене тортурам, як тварину, навіть до тварин ставляться краще. Вони не давали мені приймати душ та користуватись туалетом протягом кількох місяців, годували мене кормом для тварин. Вони не дозволяли молитися..."

Листи Афгані свідчать про те, що останні два роки в'язням доступні лише англомовні новини – Russia Today, який The Daily Beast називає "Кремлівським каналом, який любить транслювати усе, що робить Америку жахливою". У листі від 15 березня 2017 року Афгані пише: "Це єдине західне повідомлення, яке ми отримуємо – і воно з Москви".

Афгані тривалий час дивився RT. Він заговорив про це у грудні 2015 року у листі до свого адвоката Карлоса Уорнера, який поділився листами з "The Daily Beast". Афгані досить добре знайомий з RT, щоб сформувати критику редакційної політики каналу.

"Смішно, як RT любить Трампа і більше не говорить про Ґуантанамо. Це все підроблені новини. Пропаганда – це не новина", – пише він. 

Через шість років після вбивства бен Ладена, Афгані залишається в Ґуантанамо, хоча ніколи не був звинувачений у вчиненні злочину. Чоловік каже, що його вже дістали новини RT. "Я більше не можу навіть спостерігати за новинами. Кожна історія все страшніша, і я тут. Я боюся всіх. Я вирішив відключити його [канал]. Ось чому я питаю про спорт", – пояснив він адвокату Уорнеру.

Адвокату доводиться пояснювати чоловіку, що відбувається у світі, як змінилися телефони і годинники, наприклад. Афгані дивує вигляд сучасних годинників: "Чому годинники так великі зараз? Коли ти спочатку відвідав мене, вони були маленькими. Зараз величезні. Мій Timex виглядає так, ніби зроблений для жінки". 

Уорнер навіть переповідає Афгані на його прохання новини про родину Кардашян, хоча й зауважує: "Я ненавиджу Кардашян, але я не можу відвернутися".

Незважаючи на те, що показує RT, Афгані не любить Трампа і називає його "ідіотом".

ВідеоРосійські пропагандисти становлять загрозу для Європи

Нагадаємо, нещодавно вийшов на волю помилуваний Обамою інформатор WikiLeaks. За сім років у військовій в'язниці Бредлі Меннінг став жінкою та змінив ім'я на Челсі.

Залиште свій коментар