Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
В ЄС остаточно ухвалили заборону на одноразовий пластик

В ЄС остаточно ухвалили заборону на одноразовий пластик

Серед заборони - одноразовий посуд, трубочки для пиття, ватні палички.

До 2021 року в Євросоюзі заборонять низку одноразової пластикової продукції, такої як одноразовий посуд, трубочки для пиття, ватні палички - тих пластикових виробів, для яких існує альтернатива.

Відповідну директиву 21 травня схвалила Рада ЄС, повідомляє Deutsche Welle.

Нинішнє затвердження є заключним етапом процедури ухвалення відповідної директиви, за яку раніше проголосував Європарламент.

"Однією з основних цілей цієї директиви є зменшення кількості пластикових відходів, які ми створюємо. Згідно з новими правилами, пластикові тарілки, столові прибори, трубочки для пиття, тримачі для повітряних кульок та ватні палички одноразового використання будуть заборонені до 2021 року", - йдеться у повідомленні Ради ЄС.

Крім того, до 2029 року дев'ять з десяти використаних пластикових пляшок повинні бути зібрані у сміття відсортованими. А пластикові пляшки, які наявні в продажу, до 2025 року повинні містити щонайменше чверть матеріалу, придатного для переробки, а до 2030 року - 30 відсотків. Крім того, директива передбачає можливість притягати до відповідальності виробників пластикової продукції, а також - залучати тютюнову галузь до відшкодування коштів за утилізацію недопалків.

Тепер уряди країн-членів ЄС мають два роки, щоб привести свої національні законодавства у відповідність до нових норм.

За даними Єврокомісії, заборонені новими правилами одноразові вироби становлять 70% відходів, що потрапляють до океанів світу, становлячи загрозу для дикої природи та рибних ресурсів.

Чи зможе Україна слідом за ЄС скоротити небезпечні відходи, читайте на ТСН.ua за цим посиланням.

Відео День без поліетилену і пластику: як у Львові минуло 9 квітня

Відмовитись від целофанових пакетів бодай на добу закликають містян і туристів. У крамниці покупців заохочують приходити із своїми торбинками, а супермаркети пропонують екологічні пакети.    

День без поліетилену і пластику: як у Львові минуло 9 квітня

 

Вибір редакції