Вчені радять перенести Олімпіаду в Ріо-де-Жанейро через лихоманку Зіка

Олімпіада в Ріо має відбутися з 5 по 21 серпня.

Понад сто видатних учених зі всього світу підписали відкритого листа на адресу Всесвітньої організації охорони здоров'я із закликом відкласти або перенести Олімпійські ігри в Ріо-де-Жанейро через епідемію лихоманки Зіка.

Лист підписали 125 експертів в області охорони здоров'я, у тому числі фахівці з Оксфордського, Гарвардського та Єльського університетів.

"Невиправданому ризику піддадуться 500 тисяч іноземних туристів з усіх країн, що беруть участь в Іграх. Вони можуть стати переносниками вірусу і повернутися додому, до місця, де він може викликати епідемію", - йдеться в листі. Вчені стверджують, що проводити Олімпіаду під час спалаху епідемії неетично, і закликають ВООЗ переглянути правила та обмеження, пов'язані з Зіка.

У травні Міжнародний олімпійський комітет заявив, що, незважаючи на епідемію, не бачить причин для перенесення місця або часу Ігор. Олімпіада в Ріо має відбутися з 5 по 21 серпня.

Сміття, вогонь, дезинфекція. Як долають вірус Зіка в Коста-Риці

Вірус Зіка цього літа може поширитися на Європу, хоча ймовірність серйозного спалаху захворювання невисока, заявила Всесвітня організація охорони здоров'я.

За даними ВООЗ, найбільш схильні до поширення вірусу узбережжя Чорного моря в Росії і Грузії, а також острів Мадейра. Країни, де рівень небезпеки спалаху оцінюється як помірний, - Франція, Іспанія, Італія і Греція.

У Великобританії ризик поширення вірусу малий. ВООЗ закликає владу країн знищити місця розмноження москітів та інформувати населення, особливо вагітних жінок - про негативні наслідки захворювання.

Спочатку вважалося, що приводить до важких уроджених дефектів вірус Зіка передається через укуси однієї з різновидів москіта - Aedes aegypti, або комара жовтолихоманного. Однак пізніше з'ясувалося, що процес передачі захворювання більш складний. Вірус Зіка небезпечний для майбутніх матерів тим, що пов'язаний із серйозними вродженими вадами розвитку, у тому числі мікроцефалією у новонароджених дітей.

Вірус Зіку в Європі

Нагадаємо, що в минулому році вірус Зіка охопив країни Латинської Америки, а потім поширився і в США і Європу. Раніше Всесвітня організація охорони здоров'я назвала вірус Зіка загрозою світового масштабу. За даними ВООЗ, створення вакцини від захворювання знадобиться півтора року.

Пізніше стало відомо, що більше 2 млрд людей проживають в регіонах світу, де існує небезпека поширення вірусу Зіка, йдеться в дослідженні.

ВідеоВірус Зіка може спричиняти неврологічний розлад

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: