Велика Британія прийме 20 тисяч афганських біженців

Велика Британія прийме 20 тисяч афганських біженців

Фото: Associated Press

Пріоритет надаватимуть жінкам, дівчатам і групам меншин.

Уряд Великої Британії планує надати прихисток 20 тисячам афганських біженців впродовж кількох наступних років.

Про це повідомляє ВВС.

Зазначається, що в цьому році право на участь у програмі британського уряду отримають п'ять тисяч людей, зокрема перекладачі та їхні сім'ї. Пріоритет надаватимуть жінкам, дівчатам і групам меншин.

"Ми в боргу перед усіма, хто працював з нами останні двадцять років, щоб зробити Афганістан кращим, - вказав британський прем'єр-міністр Борис Джонсон. - Багато хто з них, особливо жінки, зараз терміново потребують нашої допомоги".

Міністерка внутрішніх справ Сполученого Королівства Пріті Пател закликала інші країни допомогти, вказавши: "Ми не зможемо робити це поодинці".

Розроблена програма подібна до тієї, яку Велика Британія запровадила під час сирійської війни. Нагадаємо, зокрема, що від 2014 до 2021 року до Сполученого Королівства також перебралися 20 тисяч осіб.

В уряді визнають, що вивести людей з Афганістану буде значно складніше через ступінь контролю талібів. 

Влада країни переконує, що нова схема "не поставить під загрозу національну безпеку", оскільки кожен прибулий повинен буде пройти "суворий контроль безпеки".

Як повідомлялося, американський президент Джо Байден переконаний, що рішення вивести війська США з Афганістану було правильним, і не шкодує про його ухвалення.

Нагадаємо:

Зауважимо, що ситуація в Афганістані погіршилася після того, як США стали виводити свої війська, які повинні покинути країну до 11 вересня цього року. 

Ніхто не знає, які шанси дожити до ранку: що відбувається у Кабулі

Ніхто не знає, які шанси дожити до ранку: що відбувається у Кабулі

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Талібан захопив Афганістан
Наступна публікація