Велика Британія та Євросоюз "в останню мить" досягли змін в угоді про Brexit

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

12 березня британський парламент знову голосуватиме за угоду.

Прем'єр-міністерка Великої Британії Тереза Мей заявила, що досягла прориву у переговорах з Євросоюзом щодо угоди про Brexit. Це сталося за день до голосування за угоду у британському парламенті, пише CNN.

Переговори відбулися у Страсбурзі у понеділок, 11 березня. Тереза Мей та міністр з питань Brexit Стівен Барклай "забезпечили юридично обов'язкові зміни", щоб "посилити і поліпшити" угоду про вихід Великобританії зі складу Євросоюзу.

Президент Європейської комісії Жан-Клод Юнкер повідомив, що зміни містять "значні роз'яснення та юридичні гарантії".

"Вибір зрозумілий. Або ця угода, або Brexit, можливо, не відбудеться взагалі", – сказав він.

Серед змін, яких досягли Мей і Юнкер на перемовинах, є питання щодо відсутності контролю на кордоні між Північної Ірландією, яка є частиною Великої Британії, та Ірландією, яка є членом ЄС. Сторони домовилися про те, що будуть разом працювати над юридичними аспектами цієї проблеми і врешті підпишуть окрему угоду у 2020 році.

Юнкер закликав ЄС "підтримати зусилля прем'єр-міністра Мей, щоб забезпечити належний вихід Великобританії з Європейського Союзу" через 18 днів.

12 березня у британському парламенті має відбутися чергове голосування щодо угоди про Brexit. Якщо Мей не отримає більшість для ратифікації угоди, то в наступні два дні Палата громад зможе проголосувати за вихід з Євросоюзу без угоди або перенесення Brexit, який запланований на 29 березня.

Brexit інфографіка
tsn.ua

Нагадаємо, парламент Великої Британії 15 січня провалив голосування за затвердження угоди про вихід країни з Європейського союзу. Наступного дня депутати також не змогли набрати необхідних голосів для оголошення вотуму недовіри уряду Терези Мей.  Тепер Велика Британія має величезний ризик вийти з ЄС без жодної угоди.

Відео У Брюсселі чекають наступних кроків Лондона щодо Brexit

ЄС шкодує, ЄС поважає право Великої Британії самостійно визначати свою політику, і ЄС чекає подальших пояснень від Лондона - так можна описати публічну реакцію на події в Лондоні. У керівництві Євросоюзу продовжують наполягати, що після багатьох місяців переговорів з урядом Об’єднаного королівства вдалося погодити вигідний для усіх договір. 

У Брюсселі чекають наступних кроків Лондона щодо Brexit

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції