Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Вибори президента в Росії перетворять на "референдум про довіру Путіну" - Bloomberg

Кирієнку доручено забезпечити Путіну перемогу на виборах і ввести нове покоління вищого керівництва.

Російський президент Володимир Путін робить все, щоб залишитися силою, з якою не може не рахуватися новий президент США Дональд Трамп.

Про це пишуть Степан Кравченко та Євгенія Письменна у статті "Путін виходить за рамки виборів у спробі розширити владу", опублікованій на сайті Bloomberg.com.

Журналісти стверджують, що для цього Путін збирає команду, щоб гарантувати собі перемогу на виборах на четвертий термін з великим відривом у 2018 році. Для цього колишній глава "Росатому" Сергій Кирієнко минулого місяця був призначений Кремлем головою внутрішньої політики. Очікується, що він стане головою виборчої кампанії.

У статті припускають, що Кирієнко, який пов'язаний з Путіним з кінця 90-х років, повинен позбутися певного консерватизму в політичній системі і зробити це без загрози для стабільності. Ймовірно, його призначення – це частина плану Путіна щодо введення нового покоління вищих посадових осіб.

"Консервативний порядок денний вичерпав себе. Путін закликає молодих бюрократів приєднатися до нього у спробі освіжити систему", - каже політолог у МДУ Андрій Ашкеров.

За півтора року до виборів, стверджується в статті, Кирієнко вже почав свою роботу ще з одним колегою - колишнім прес-секретарем "Росатому" Сергієм Новіковим. Хто ще увійде в команду і скільки в ній буде людей, невідомо, проте припускають, що до неї може приєднатися колишній міністр фінансів Олексій Кудрін. Прес-секретар Путіна Дмитро Пєсков заявив, що роль Кирієнка більш "багатогранна", ніж просто організація виборів та внесення змін у внутрішню політику.

"Кирієнко повинен провести не звичайні вибори, а вибори Путіна, які більше схожі на референдум про довіру Путіну", - сказав Андрій Колесніков, керівник програми вітчизняної політики в Московському Центрі Карнегі.

Рейтинг Путіна становить понад 80 відсотків, в опозиції панує хаос. Згідно з результатами опитування, проведеного незалежною компанією Левада, майже дві третини росіян хочуть, щоб він продовжував керувати країною після 2018 року.

Кирієнко, повідомляється в статті, висловив бажання розширити цільову аудиторію Кремля, звернувшись до груп за межами консервативного ядра Путіна, без радикальних змін. Він також допоможе російському лідерові відновити контроль над фракціями, що ворогують, у його найближчому оточенні.

Нагадаємо, Foreign Policy вважає, що Путін спробує спровокувати неоднозначну воєнізовану кризу в Прибалтиці.

Залиште свій коментар

Вибір редакції