Від Туреччини до Британії: які країни у зоні ризику руйнівних землетрусів. Інфографіка

Точний прогноз, коли і де відбудеться черговий землетрус, сучасна наука, на жаль, дати не може.

За останні місяці по Італії вдарила низка потужних землетрусів. Перший відбувся ще в серпні, в результаті якого загинула 291 людина. У постраждалих регіонах були обірвані лінії електропередачі, в будинках та на інших об'єктах не було світла. Жителі покинули свої будинки і були на вулиці, побоюючись повторних поштовхів.

Вчора, 30 жовтня, Італія здригнулася від найсильнішого землетрусу з 1980 року магнітудою 6,5. На щастя, тільки за балами, серйозних жертв і руйнувань немає.

На думку вчених з національного інституту геофізики і вулканології, недільний землетрус "має ту ж природу і механізм, що і стався 24 серпня". При цьому, як підкреслили в НДІ, факт наростання амплітуди коливань не дає причин для паніки, хоча і не виключили нових, ще більш потужних поштовхів.

Точний прогноз, коли і де відбудеться черговий землетрус, сучасна наука, на жаль, дати не може.

Але якщо час і місце підземних поштовхів наука спрогнозувати не може, то їх можливу силу в кожній країні і регіоні розрахувати вченим по силам.

ТСН.uа вирішив скласти карту ризиків землетрусів в Європі і показати, де найбільша ймовірність поштовхів, а де ризик мінімальний. На ній добре видно, що найбільш небезпечними є Анкара й Афіни, де можливі землетруси потужністю до 10 балів.

Варто відзначити, що на материковій частині України найбільш небезпечною зоною є південні райони Одеської області – там можливі землетруси магнітудою до 9. У Закарпатській області та в Прикарпатті можливі поштовхи силою до 8 балів. А найбезпечнішими районами України з точки зору сейсмічної активності є північні частини Сумської та Чернігівської областей.

ризик землетрусів у Європі, інфографіка

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: