Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Мун Чже Ін намагатиметься стати посередником між північнокорейським диктатором та американським президентом.

Вперше за десять років та лише втретє за всю історію існування країн президент Південної Кореї прибув до Пхеньяна на зустріч до північнокорейського диктатора. 18 вересня літак Мун Чже Іна приземлився в одному з аеропортів КНДР, де його особисто зустрів лідер цієї країни Кім Чен Ин разом із дружиною. Це вже третя їхня зустріч цього року та й за весь час загалом, однак вперше Мун Чже Ін прибув безпосередньо до столиці країни, з якою фактично досі перебуває у стані війни.

Президент Південної Кореї заявив минулого тижня, що хоча повна денуклеаризація Корейського півострова є питанням, яке має бути вирішене шляхом переговорів між КНДР і США, Південна Корея "не може залишатися осторонь, не виступати посередником і не сприяти процесу доти, доки зв'язки між Північчю і Сполученими Штатами не стануть більш активними". Він підтримав ідею проведення другої зустрічі Кім Чен Ина і Дональда Трампа.

Спостерігачі, незважаючи на відсутність суттєвого прогресу в північнокорейсько-американських відносинах, звертають увагу на поступальний рух в міжкорейських зв'язках. Прикладом, на їхню думку, може слугувати відкриття минулого тижня в північнокорейському місті Кесоні місії зв'язку двох корейських держав.

Як минає зустріч

Загалом саміт триватиме три дні. В аеропорту Мун Чже Іна разом із дружиною зустрів сам північнокорейський лідер Кім Чен Ин та його дружина Лі Соль Чжу. Чоловіки обійнялись та з усмішками на обличчі попрямували вздовж військових, а також сотень людей із прапорами КНДР та єдиної Кореї.

Після цього лідери Півночі та Півдня проїхались містом з відкритим люком. Вздовж дороги їх також зустрічали усміхнені північнокорейці, які вигукували: "Об’єднання, уніфікація". Зрозуміло, що подібні помпезні речі про дружбу з боку КНДР, як завжди, є штучними та бутафорськими, а влада примусово заганяє людей на такі речі.

Основна частина спільного саміту відбудеться у середу, коли обидва лідери проведуть спільну зустріч, а згодом і дадуть прес-конференцію у прямому ефірі.    

Про що планує домовитися президент Південної Кореї

Основна частина переговорів звичайно стосуватиметься відмови КНДР від ядерної зброї. Оскільки виконання домовленостей, яких досягли Кім Чен Ин та Дональд Трамп у червні цього року, певною мірою заморозились, Мун Чже Ін прагнутиме реанімувати ці стосунки, зокрема шляхом нової зустрічі. Про готовність до неї неодноразово висловлювалися як північнокорейський лідер, так і американський президент, а тому, теоретично, президент Південної Кореї може узгодити основні деталі та місце проведення спільного саміту.

Що стосується власне міжкорейських стосунків, то тут Мун Чже Ін давно декларує можливість врешті-решт укласти мирну угоду, якої Кореї досі не досягнули від 1950-х років. Між країнами діє лише режим перемир’я. Крім цього, у планах Мун Чже Іна є також і зниження напруженості в демілітаризованій зоні на кордоні обох Корей і покращення зв’язків у всіх галузях. Такі угоди можуть стосуватися відведення озброєння, розмінування території навколо селища Пханмунджом, яке розташоване на кордоні та слугує майданчиком для перемовин, а також узгодження морських кордонів. Це є важливим для Мун Чже Іна, який прагне знизити до мінімуму можливість війни на Корейському півострові.

Крім цього, разом з південнокорейським президентом та його дружиною до Пхеньяна прилетіли представники бізнесу та поп-зірки, за допомогою яких Мун Чже Ін спробує продемонструвати Кім Чен Ину можливу вигоду від економічної та культурної співпраці між Кореями. До столиці КНДР прибув і тренер національної збірної Південної Кореї з футболу, адже Мун Чже Ін має ще одну божевільну ідею – подати спільну заявку разом із КНДР на проведення Чемпіонату світу з футболу в 2030 році.

Як до цього ставляться жителі обох країн

Про суспільні настрої громадян КНДР важко сказати, оскільки Північна Корея є однією із найбільш закритих та засекречених країн світу. У країні діє широка диктатура та державна монополія на більшість базових для людини речей. Щоправда у їхнє щире бажання покращити стосунки з Південною Кореєю можна вірити, зокрема побачивши емоції цих людей, коли відбуваються ті дуже рідкісні зустрічі між рідними, які після Корейської війни опинились по різні боки кордону.

Що ж стосується південнокорейців, то тут не все так однозначно. Адже покращення стосунків із КНДР триває на тлі внутрішніх проблем, яким, на думку громадян Південної Кореї, приділяється менше уваги, зокрема високому рівню безробіття та цін. Після першої зустрічі Кім Чен Ина та Мун Чже Іна рейтинг останнього різко зріс до більш ніж 80%, однак наразі він має рекордно низькі 53% підтримки. Південнокорейці поступово розуміють, що покращення стосунків та поступове "об’єднання корейського народу", яке декларують обидві країни як основну мету, відбуватиметься саме за рахунок їхньої країни, як набагато більше розвинутої, ніж КНДР. А тому перш ніж домовлятися про певну співпрацю з Північчю, потрібно вирішити проблеми всередині країни.

ВідеоВ гостях у Кім Чен Ина. До КНДР прилетів Президент Південної Кореї

На кадрах з місця зустрічі президентів двох Корей видно теплі обійми. Кім Чен Ин влаштував гостю пишний прийом - південно-корейського президента на виході з літака вітали тисячі громадян КНДР з прапорами і квітами. 

В гостях у Кім Чен Ина. До КНДР прилетів Президент Південної Кореї

Як би там не було, але важливішим тут є не прагнення США та Південної Кореї до миру з КНДР, а саме схвальна відповідь у цьому питанні з боку Північної Кореї. Якщо минулого року Кім Чен Ин погрожував своїми ракетами усьому світу, то від 1 січня його риторика кардинально змінилась. Диктатура династії Кімів, яка триває в КНДР вже понад 70 років, хоча і будується на потужному культі особи та особистому впливі Кім Чен Ина, однак може похитнутись у разі, якщо режим Кімів не зможе прогодувати своє населення. Крім цього, найбільший партнер КНДР – Китай теж не хоче бачити як війну на півострові, так і економічне зубожіння, оскільки саме йому доведеться приймати мільйони й мільйони біженців. Під тиском умов Китаю та міжнародних санкцій Кім Чен Ин тепер змушений йти на мирні угоди та домовленості і для цього має ядерну зброю як розмінну монету. Однак світ вже навчений – КНДР просто так довіряти не можна, а тому серйозний прорив у припиненні ізоляції Північної Кореї може відбуватись лише після справді рішучих і головне доведених кроків з боку Кім Чен Ина.

Залиште свій коментар

Вибір редакції