ЄС добре підготовлений до жорсткого Brexit - голова Єврокомісії

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Фон дер Ляєн очікує непростих переговорів з Великою Британією в перехідний період.

Голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн вважає, що Євросоюз добре підготовлений до жорсткого Brexit на той випадок, якщо Брюсселю і Лондону не вдасться узгодити всі суперечливі питання до кінця 2020 року, а прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон не змінить свою позицію і не погодиться подовжити перехідний період.

"Ми добре підготовлені, оскільки найскладніші моменти врегульовані в рамках договору про вихід Британії з ЄС", - заявила вона в інтерв'ю DW в п'ятницю, 31 січня. - Права громадян, фінансова угода, острів Ірландія. Про все це ми вже подбали, і нас це влаштовує. Зараз ми маємо дуже сильну позицію для майбутніх переговорів".

Разом з тим вона визнала, що якщо жорсткий Brexit до кінця року все ж станеться, то буде непросто, враховуючи, що Сполучене Королівство експортує в Євросоюз майже половину своїх товарів. Голова ЄК висловила надію на те, що влітку Брюссель і Лондон оцінять ситуацію і вирішать, що робити далі.

"Але навіть якщо до кінця року нам так і не вдасться дійти згоди, так, жорсткий Brexit буде, але переговори триватимуть", - впевнена вона.

За словами фон дер Ляєн, до кінця року з Лондоном потрібно спробувати укласти не лише угоду про вільну торгівлю, а й домовитися як мінімум щодо 10 або 11 інших тем, включаючи сферу безпеки.

"Є багато тем для переговорів, тому ми будемо працювати 24 години на добу сім днів на тиждень", - сказала вона.

Урсула фон дер Ляєн підкреслила, що своїм головним завданням вона вважає добре і максимально близьке партнерство з Великою Британією.

"У нас багато спільних інтересів, але ми повинні також захищати єдиний ринок і піклуватися про те, щоб Євросоюз залишався єдиним", - зазначила вона.

На запитання про те, чи можливе повернення Великої Британії до ЄС через 10 років, фон дер Ляєн відповіла, що вирішувати буде британський народ.

"Для мене важливо підкреслити, що ми друзі. У нас буде партнерство. У нас багато спільних тем, наприклад, боротьба зі зміною клімату і цифровізація, де ми перебуваємо на одному боці, і де нам слід інтенсивно співпрацювати. Так що давайте дивитися на позитивний бік справи і домагатися максимально хороших результатів", - сказала голова Єврокомісії.

Відео Як противники і прихильники Brexit прощаються із членством Великої Британії в ЄС

Велика Британія проводить свій останній день у складі Євросоюзу. Вже сьогодні вночі відбудеться остаточне розлучення. Усі формальності були узгоджені напередодні із Європарламентом. З якими почуттями перегортають сторінку історії залучені до цього процесу європейські народи - дивіться у сюжеті. Більше читайте тут

Як противники і прихильники Brexit прощаються із членством Великої Британії в ЄС

 

Вибір редакції