Європейські партнери США були проти надання Україні летального озброєння – посол

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

За словами Чалого, колишній президент Штатів Барак Обама дослухався саме до порад Європи.

Посол України в США Валерій Чалий заявив, що адміністрація колишнього президента Штатів Барака Обами не надала українцям летальне озброєння через поради європейських партнерів.

Про це він розповів в інтерв’ю "Європейській правді".

За його словами, наданню летальної зброї Україні посприяли три фактори: поява нових доказів щодо злочинів Кремля, зокрема використання хімічної зброї та втручання у справи інших країн, ставлення зовнішньополітичних радників президента США до Росії з позиції сили та особистий підхід Трампа.

"… Він серйозно відрізняється від підходу Барака Обами. Дональд Трамп більше орієнтується на своїх радників чи власну позицію, ніж на поради партнерів з Європи. Не можу розповісти всі деталі, але президент Обама більше дослухався до деяких порад європейців, а ці поради були проти надання нам летального озброєння", - зазначив Чалий.

Він також розповів, що доніс президенту Трампу думку про те, що в Україні готові розвивати військове співробітництво і можливість придбання зброї, а не лише її безоплатного отримання.

Нагадаємо, 13 серпня президент США Дональд Трамп підписав новий оборонний бюджет країни, який передбачає виділення Україні 250 мільйонів доларів на безпекову допомогу, зокрема на летальне озброєння.

Відео Білий дім схвалив продаж летального озброєння Україні

Державний департамент США затвердив комерційну ліцензію на експорт в Україну снайперських гвинтівок "Баррет", боєприпасів до них та необхідних деталей і аксесуарів вартістю 41,5 мільйонів доларів. Водночас, у документі нічого не йдеться про продаж важкого озброєння, зокрема, протитанкових систем "Джавелін", про постачання яких раніше просив український уряд.

Білий дім схвалив продаж летального озброєння Україні

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції