Ювілей падіння Берлінського муру: німці досі відчувають розділення, але тепер економічне

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

За підрахунками тамтешніх фахівців, рівень життя у східних і західних регіонах повністю вирівняється не раніше, ніж за 20 років.

Як день свободи та звільнення відзначили в Німеччині 30-річчя падіння Берлінського муру. Попри те, що наслідки розділення до кінця не подолані й досі, німці відзначають цей день як національне свято, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

"Сьогодні я, беззаперечно, святкую! В мене є свобода, я можу казати, що хочу, їздити, куди хочу, я працюю за фахом. Ми перемогли тиранію і ми вільні! Але ще забагато відмінностей між західною і східною Німеччиною. Це передусім стосується рівня життя", - кажуть на вулицях Берліна. "Я думаю, молодше покоління вже не має того муру в голові, який розділяє народ. А старші - так, вони досі дуже різні", - зізнаються німці.

Відео 30 років тому упав Берлінський мур: як Німеччина відзначає річницю возз’єднання країни

Стіна була найбільш наочним втіленням залізної завіси. Мур, завдовжки 155 кілометрів, розділяв Берлін понад 28 років. Це, по суті, були дві стіни, між якими оборонні рови, міни та колючий дріт під електричною напругою, а також конвой, готовий відкрити вогонь на ураження. 9 листопада 1989 року стіна впала: шлагбауми на КПП піднялися і жителі соцтабору отримали свободу пересування.  

30 років тому упав Берлінський мур: як Німеччина відзначає річницю возз’єднання країни

До меморіалу жертвам тиранії прибули лідери кількох країн і запалили свічки пам’яті. Канцлерку ФРН Ангелу Меркель супроводжували президенти Польщі, Словаччини та Чехії – країн, котрі постраждали від радянської окупації. "9 листопада по-особливому відображає і жахливі, і щасливі моменти нашої історії, дає нам зрозуміти, що потрібно рішуче боротися з ненавистю, расизмом та антисемітизмом. Це закликає нас робити все від нас залежне для захисту свободи та демократії, людської гідності та верховенства права", - заявила німецька лідерка.

Стіна була найбільш наочним втіленням залізної завіси між Заходом і комуністичним табором під контролем СРСР. Після її падіння жителі східного та західного Берліна змогли вперше вільно перетнути кордон, а незабаром після цього розвалився Радянський Союз та закінчилася холодна війна. Мур, завдовжки 155 кілометрів  розділяв місто понад 28 років. Це, по суті, було дві стіни, між якими розташовувалися оборонні рови, міни та колючий дріт під електричною напругою. Конвой постійно був готовий відкрити вогонь на ураження, при спробах перелізти через мур загинуло щонайменше 150 людей. З боку Німецької демократичної республіки мур називали антифашистським оборонним валом, з боку Федеративної республіки Німеччини – стіною ганьби. 9 листопада 1989 року стіна впала: шлагбауми на КПП піднялися і жителі соцтабору отримали свободу пересування. Ненависний мур, який розділяв сім"ї, друзів та колег, трощили бульдозерами і розбивали на камінці з обох боків.

Кореспондентка ТСН Неллі Ковальська

Залиште свій коментар

Вибір редакції