У Києві під посольством Польщі відбулася акція "Волю Тополі!"

У Києві під посольством Польщі відбулася акція "Волю Тополі!"

Фото: ukrinform.ua

Її учасники вимагали негайного звільнення та повернення Мазура додому.

Кілька сотень людей пікетували в суботу вечором посольство Польщі в Києві. Туди прийшли побратими і друзі затриманого в цей день ветерана війни на Донбасі та одного з лідерів УНА-УНСО Ігоря Мазура на позивний "Тополя", йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

В акції також узяли участь незнайомі з ним особисто, але небайдужі люди, котрих обурила ситуація з українцем у Польщі. "Тоталітарні режими подають на розшук в Інтерпол своїх політичних противників, і західні країни власноруч відловлюють їх і видають на розправу", - коментує небезпеки використання міжнародних структур при гібридній агресії біженець із РФ Михайло Агафонов.

Ігор Мазур був затриманий пропускному пункті Дорогуськ у Польщі 9 листопада на вимогу Росії. За кордон він їхав як працівник секретаріату уповноваженого Верховної Ради з прав людини на запрошення віце-спікерки польського сайму Беати Мазурек. При перетині кордону з’ясувалося, що Інтерпол оголосив Мазура в міжнародний розшук на запит російського слідчого комітету. Росіяни звинувачують українця  в участі в боях  у Грозному під час першої чеченської війни. В АТО Мазур був заступником 131-го окремого розвідбатальйону. Питання про екстрадицію затриманого до РФ поляки мають вирішувати в понеділок, 11 листопада.

Кореспондентка ТСН Ольга Нескородяна

Ветерана російсько-української війни Ігоря Мазура на вимогу РФ затримали у Польщі

Ветерана російсько-української війни Ігоря Мазура на вимогу РФ затримали у Польщі

Повʼязані теми:

Наступна публікація