Жертвами урагану Лаура стали щонайменше шестеро американців

Дата публікації
Перегляди
486
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Жертвами урагану Лаура стали щонайменше шестеро американців

Фото: Associated Press

Тепер США очікують на можливу повінь.

Попередження про можливу повінь отримали вісім мільйонів американців. Сполученими Штатами котиться вбивчий буревій Лаура, який, втративши силу на суходолі, не втратив небезпечності. Його жертвами вже стали принаймні шестеро американців, ще 27 жертв Лаури нарахували на Гаїті та Домінікані, якими шторм прокотився раніше. 

Про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Останні 24 години були схожі на тиждень, прожитий у фільмі-катастрофі, пише у соцмережі Нік Гантер, мер спустошеного буревієм Лейк-Чарльза. Вирвані з коренем дерева, потрощені оселі, обірвані дроти електропостачання, річка замість дороги - слід, що лишила по собі Лаура в місті, куди вона врізалася напередодні.

900 тисяч знеструмлених осель в Техасі та Луїзіані й небезпечна пожежа у сусідньому Вестлейку - там зайнявся хімзавод, що виробляє хлорин. Влада наказала всім місцевим не виходити з осель і позачиняти вікна, адже повітря може бути небезпечним.

Жителька Лейк-Чарльза Бетані Агосто досі не може повірити, що вціліла з сестрою і двома подругами. І картає себе, що не послухала попереджень про евакуацію.

"Коли ми подумали, що непогано б і забратися звідси - було вже запізно. Шторм сунув на нас. Вчотирьох ми забилися в шафу, наче, знаєте, деталі пазлу, і сиділи там, тримаючи одне одного, плакали", - говорить вона.

Чотирьом жителям Луїзіани пощастило менше. Людей вбили дерева, що пробили стіни чи дахи їхніх домівок. Один чоловік загинув, намагаючись врятуватися у дірявому човні, а інший – задихнувся у власній оселі: генератор зламався, отруївши повітря.

Губернатор Луїзіани Джон Едвардс каже, що все могло бути набагато гірше.
 
"Ми не пережили того кошмарного катастрофічного удару, який могли б, спираючись на попередні прогнози. Однак усе ж зазнали надзвичайно великих збитків. У тисяч і тисяч людей життя пішло шкереберть, бо їхній бізнес, їхні будинки зруйновано", - зазначив він.

Тепер Лаура несе вітер, зливи та повені на схід Сполучених Штатів, а влада Луїзіани та Техасу, де евакуювалися сотні тисяч людей, побоюється, що порятунок від буревію може вилитися в новий спалах коронавірусу. Хай там яких би заходів безпеки не вживали у готелях та тимчасових притулках, лише за два-три тижні стане ясно, чи не чекає на людей, багато з яких втратили житло, інша халепа.

Жертвами вбивчого буревія Лаура стали принаймні шестеро американців

Жертвами вбивчого буревія Лаура стали принаймні шестеро американців
Наступна публікація