До кінця 2018 року у Львові відреставрують знаковий 250-літній собор

До кінця 2018 року у Львові відреставрують знаковий 250-літній собор

Фото: www.flickr.com/Nataly

На реставрацію Собору святого Юра виділено 20 мільйонів гривень.

У Львові відреставрують Собор святого Юра, який належить до світової спадщини ЮНЕСКО. Загалом на відновлення фасадів, інтер'єрів, огорож, дворів, ремонт електрики й водопроводів, а також на інші ремонтні роботи виділено 20 мільйонів гривень.

Про це на своїй сторінці заявив прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

"Унікальна споруда потребує термінового ремонту: від електрики і водовідведення до зміцнення фасаду. Зараз вхідні брами в аварійному стані",- йдеться в повідомленні.

Вік Собору святого Юра – 256 років. Він вважається одним із знакових храмів Львова та важливий для міста як історичний, культурний та сакральний об’єкт.

Ще в січні для впорядкування території горішнього і долішнього подвір'їв, реставрації дзвіниці, брам та огорожі, завершення реставрації Митрополичих палат, влаштування об'їзду північного і західного корпусів капітули було обрано підрядника. Ним стало ТОВ "Підприємство "Турист". На сайті ProZorro йдеться, що підрядник зобов’язується виконати роботи до 31 грудня 2018 року, вартість зазначених послуг загалом оцінено в 12 мільйонів 600 тисяч гривень.

Собор святого Юра розташовується у місті Львів за адресою вулиця Чайковського, 17.

Нагадаємо, на реставрацію ще однієї культової споруди у Львові виділили 9 мільйонів гривень. 6 грудня управління охорони історичного середовища Львівської міської ради підписало договір про капітальний ремонт та реставрацію Костелу домініканців з келіями. Менш відома, але офіційна назва пам’ятки – Церква Пресвятої Євхаристії. Вона розташована в історичному центрі Львова, за адресою вулиця Музейна, 3, та належить до Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Приєднуйтесь також до групи ТСН.Туризм на facebook і стежте за оновленнями розділу!

Повʼязані теми:

Наступна публікація