Україна відкриває нове консульство в Румунії

Україна відкриває нове консульство в Румунії

У Румунії мешкають близько 60 тисяч етнічних українців, які складають третю за розміром національну меншину країни.

В рамках робочого візиту до Румунії, міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба зустрівся з представниками української громади у Румунії. 

Про це повідомляє МЗС України.

Очільник МЗС України висловив вдячність українцям в Румунії за збереження української національної ідентичності, культури та традицій і відзначив їхню безцінну допомогу у просуванні та захисті інтересів України за кордоном. 

Дмитро Кулеба повідомив українцям Румунії про рішення відкрити нове Консульство України з огляду на важливість українсько-румунських відносин та потребу підтримки української громади Румунії. 

«Я ухвалив рішення відкрити консульство у місті Сігету Мармацієй. Я знаю, що це важливе, ключове місце для українців Румунії. Нове консульство створить доступ до якісних сервісів, а також стане інструментом кращої взаємодії з вами для збереження нашої культури та зміцнення відносин України з Румунією», — заявив глава МЗС України.  

Дмитро Кулеба запросив представників української громади у Румунії долучитися до розробки нової політики МЗС щодо закордонного українства. 

«Україна потребує нової ефективної політики щодо українців за кордоном. Діаспори змінюються, розширюються територіально, додаються нові громади. Ми в МЗС розпочали роботу над новою політикою, яку ми зможемо подати на розгляд керівництву держави. Хочу, щоб у її розробці брала участь не лише держава, а і самі закордонні українці. Я запрошую представника вашої громади взяти участь над її розробкою разом з командою МЗС», — запропонував міністр. 

Глава МЗС України також вручив голові Союзу українців Румунії Миколі-Мирославу Петрицькому нагороду від президента України за внесок у збереження і розвиток української громади, Орден «За заслуги» ІІІ ступеня. 

Нагадуємо, що українці будуть літати до Сінгапуру та Ісландії.  

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів