Село Лумшори на Закарпатті: релакс на природі та купання в чанах серед гір

Дата публікації
Перегляди
7274
Село Лумшори на Закарпатті: релакс на природі та купання в чанах серед гір

@richardpekar @ masharogova | Instagram

Оздоровлення і релакс серед гір та водоспадів.

Пандемія коронавірусу зруйнувала всі плани на відпустку за кордоном через закриті авіашляхи та зупинку транспорту. Однак це хороша нагода влаштувати свою відпустку-2020 в Україні і познайомитися із новими місцями.

ТСН.ua розповідає, де в Україні сховалася Шрі-Ланка, яке місце на мапі країни не поступається швейцарським краєвидам та де можна побачити екзотичних тварин, не виїжджаючи за кордон. Для спокійного відпочинку та релаксу на природі пропонуємо завітати до карпатського міста Лумшори.

instagram.com/richardpekar

Лумшори: гірські краєвиди та оздоровче купання у чані

Лумшори - це малесеньке гірське село на Закарпатті за 47 кілометрів від Ужгорода, розташоване біля підніжжя Полонини Руна. Уздовж нього розкинулися луки площею понад 1000 га, а ще - струмки та ріки. 

Також Лумшори налічують аж п’ять водоспадів різних масштабів. Вони розташовані на річці Туричці. Знайти їх легко - варто просто прямувати дорогою паралельно до річки.

instagram.com/dianka_dm777

Окрім природи, це село цікаве Лумшорськими чанами – українською сауною просто неба. Перебування у ній поліпшує нервову систему та роботу опорно-рухового апарату. 

Охочі погуляти горами можуть пройти до полонини Руна, з якої видно неймовірні краєвиди із місцевою природою.

Як доїхати до Лумшор

Найліпше їхати до Лумшор власним або орендованим автомобілем. Якщо такої можливості немає, скористайтеся поїздом. Спочатку потрібно буде доїхати до найближчої точки біля населеного пункту, куди приїжджають поїзди.

instagram.com/dasha.kovach28

Через пандемію коронавірусу курсують не усі потяги. Наприклад, з Києва до Ужгорода можна дістатися потягом за напрямом "Київ - Ужгород". Всього сюди прямує три поїзда.

Ціни на квитки за напрямом "Київ - Ужгород":

  • місце у вагоні класу "Люкс" - від 1700 до 1900 грн.
  • місце у купейному вагоні - від 700 до 770 грн.

Однак із Ужгорода доведеться подолати ще 47 кілометрів. Це можна зробити за допомогою орендованого автомобіля, автостопу тощо.

instagram.com/kaleriyac

Де поселитися та чим зайнятися у Лумшорах

Найголовніша та найкорисніша розвага тут - це Лумшорські чани. Так, під чаном об’ємом 1000 літрів розпалюють вогонь, який нагріває спеціальну мінеральну воду до +40-45 градусів за Цельсієм, а тоді - запрошують охочих купатися. Процедура поліпшує роботу нервової системи та опорно-рухового апарату.

Такі купання радять робити контрастними та чергувати їх із зануренням у гірську річку, яка за температурою значно відрізняється. У такому чані за одне відвідування може вміститися до семи людей.

instagram.com/masharogova

Ті, кому хочеться провести час у спокої та усамітнитися, можуть влаштувати собі прогулянку місцевістю. Гірські краєвиди, шум річок та мальовничі водоспади допоможуть відволіктися від проблем та зануритися у релакс.

Поселитися у Лумшорах тут можна у садибах або готельних номерах. Одна доба у такому житлі коштуватиме від 600 до понад 2500 гривень. Також можна влаштувати відпочинок у наметах. Однак варто подбати про запаси їжі та достатню кількість одягу, зокрема теплого, адже вночі тут прохолодно.

instagram.com/evelinaaa_anisimova