Тендрівська коса у Херсонській області: дика відпустка біля моря
@irina_bartsikovska @goodwin_adventures | Instagram

Тут можливий лише відпочинок у наметах.

Пандемія коронавірусу зруйнувала всі плани на відпустку за кордоном через закриті авіашляхи та зупинку транспорту. Однак це хороша нагода влаштувати свою відпустку-2020 в Україні і познайомитися із новими місцями.

ТСН.ua розповідає, де в Україні сховалася Шрі-Ланка, яке місце на мапі країни не поступається швейцарським краєвидам та де можна побачити екзотичних тварин, не виїжджаючи за кордон. Цього літа варто влаштувати дику відпустку на Тендрівській косі, що біля Херсонської області.   

Тендрівська коса 3
instagram.com/irina_bartsikovska

Тендрівська коса: дикий відпочинок біля дикої природи і моря

Не дивлячись на назву, Тендрівська коса насправді є островом, що розташований біля берегів Херсонської області. Найближчим ж містом до коси є Залізний порт, а омиває острів Тендерівський залив.

Тендрівська Коса - це закритий заповідник, тому на більшу частину території потрапити туристам неможливо. Однак відпочити можна у північній частині острова. Вона розташована всього за кілька кілометрів від маяка, щоб збудований 1827 року, туди можна потрапити на катері. 

Тендрівська коса
instagram.com/serzant_barsu4ok

Так, природа тут насичена: на острові мешкають дикі коні, також він є місцем гніздування для диких птахів та помешканням для сотень тварин, плазунів та комах.

Раніше коса була з'єднана з островом Джарилгач та мала назву Ахіллів біг. Так, на честь Ахілла жителі Ольвії проводили на косі спортивні ігри. 

Тендрівська коса 4
instagram.com/irina_bartsikovska

Як доїхати до Тендрівської коси

Єдиний спосіб дістатися до Тендрівської коси – водним транспортом. Тому потрібно буде орендувати яхту або катер на курортних селищах Залізний Порт, Лазурне, Приморське в Херсонській області або в Очакові Миколаївської області.

Також можна замовити тур на яхті, за якого можна побачити не лише Тендрівську, а й Кінбурнську косу.

Тендрівська коса 5
instagram.com/arsen_mirzoian

Найліпше розпочати морську подорож з Одеси. Тим, у кого немає власного автомобіля, варто доїхати до Одеси орендованою машиною або ж потягом. Наприклад, з Києва до Одеси. За цим напрямом курсують декілька потягів, два з яких - інтерсіті. У дорозі поїзд перебуває близько 7-8 годин.

Вартість квитків на потяги за напрямом “Київ - Одеса”:

  • місце для сидіння першого класу - від 1140 грн;
  • місце для сидіння другого класу - від 500 грн;
  • місце у вагоні класу “Люкс” - від 1610 грн;
  • місце у купейному вагоні - від 720 грн;
  • місце у плацкартному вагоні - від 210 грн. 
Тендрівська коса 6
instagram.com/irina_bartsikovska

Де поселитися та чим зайнятися на Тендрівській косі

Тендрівська коса не заселена, а дістатися міст не так вже й просто. Тож охочим провести тут відпустку варто взяти із собою намет. Важливо запастися усім необхідним, зокрема, одягом, їжею, а такою питною водою. 

Розваги також доведеться влаштовувати самотужки. Так, тут можна влаштувати спортивні ігри, вдосталь наплаватися та зайнятися своїми хобі.

Тендрівська коса 2
instagram.com/irina_bartsikovska

Залиште свій коментар