На Львівщині врятують Поморянський замок, який розвалюється на очах

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

На реставрацію замку планують виділити близько 15 мільйонів гривень.

У Львівській області шукають підрядника для реконструкції Поморянського замку, стіна якого обвалилась весною. За планом відремонтувати його мають до кінця 2019 року.

На реставрацію старовинної пам’ятки архітектури планують виділити орієнтовно 15 мільйонів гривень, йдеться на сайті публічних закупівель Prozorro.

За ці кошти підрядник, який виграє тендер, має очистити від дерев і кущів стіни замку, розібрати залишки бетонних сходів та стіни, яка обвалилася у квітні. Також ця сума включає підсилення фундаменту, відновлення заваленої стіни з використанням керамічної цегли та облицювання решти стін.

поморянський замок_1
ГО "КонтрФорс" / Facebook

Крім цього, тут планують відреставрувати карнизи та комин, укріпити склепіння, стіни і вежу, облаштувати дерев'яні сходи і відремонтувати дах. Дерев'яні конструкції планують захистити вогнетривким покриттям. Також у замку облаштують блискавковідводи та блискавкоприймачі.

Достеменно невідомо, чи вистачить зазначеної суми на повну реставрацію Поморянського замку. Так, раніше в. о. керівника департаменту архітектури та розвитку містобудування ЛОДА Оксана Ткачук зазначала, що на повну реставрацію замку необхідно 20 млн грн.

Нагадаємо, що для туристів Львівщини планують відкрити легендарний "Замок мушкетерів". Так, уже у наступному році туристам обіцяють показати розкішні зали Свірзького замку.

Приєднуйтесь також до групи ТСН.Туризм на facebook і стежте за оновленнями розділу!

Вибір редакції