10 цікавих місць Львівщини, які обов'язково треба відвідати

Дата публікації
Перегляди
90к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
10 цікавих місць Львівщини, які обов'язково треба відвідати

Фото: www.flickr.com/Nazim Suleimanov

Від оздоровчих курортів до легендарних скель - неймовірні місця Львівщини для мандрівки.

Львів - місто з багатою історією, цікавою архітектурою та низкою тематичних кафе. Однак у Львівській області є ще чимало цікавих місць. Тим, хто їде сюди більше ніж на вікенд, буде цікаво відвідати замки "Золотої підкови Львівщини". А  у разі, якщо ви вже були в цих місцях, ТСН.Туризм підготував 10 локацій Львівщини, які варто відвідати.

Підкамінь

Селище Підкамінь розташоване найсхідніше з усієї підбірки, тому з нього варто розпочати знайомство з Львівщиною. Таку назву воно отримало н випадково. Тут, у північно-східній частині міста, на гірській височині, розташовується величезний 16-метровий кам’яний останець "Чортів камінь". Вважається, що ця скеля – це скам’янілі залишки морських рифів. В давнину камінь використовувався, як язичницьке капище, а з приходом християнства тут збудували храм-фортецю. Нині навколо скелі-останця залишились старовинні кам’яні хрести, а в ньому видно заглиблення, які, імовірно, зробили язичники.

Ще одна цікава пам'ятка видніється, ще на під’їзді до селища – це колишній Домініканський собор, а нині Монастир походження Дерева Хреста Господнього. Перші згадки про нього датуються XV століттям, однак більшість збережених будівель були закладені у XVIII столітті. Собор за розмірами та пишністю може позмагатись навіть із деякими святинями Львова. Є відомості, що польський король Ян III Собеський навіть називав монастир "Східною Ченстоховою", а це головний об’єкт релігійного паломництва в Полщі.

Фото: www.flickr.com/Volodymyr Tarasiuk

Розгірче

Біля села Розгірче варто відвідати заповідне урочище, де на межі з лісом розташовується скельний монастир. Перші згадки про нього датуються XV століттям, коли в кам’яних келіях розміщувався храм Отців Василіан. Комплекс складається з трьох печер з входами, видовбаними вікнами та сходами. Відомо, що у ньому дотримувались обітниці мовчання, а заробляли на життя тим, що продавали мед із власної пасіки.

Однак завдяки дослідженням стало відомо, що рукотворні печери використовувались ще в дохристиянські часи як язичницьке капище. А навколо скель були знайдені залишки городища датованого VIII століттям до нашої ери. При цьому, на пагорбах над скелями збереглись земляні вали більш пізнього оборонного городища XVI-XVII століття.

Село Розгірче розташоване за 90 км від Львова, на березі річки Стрий та оточене кількома ставками.

Раніше про ще один цікавий скельний комплекс згадувалось серед 10 унікальних місць України, які має побачити кожен. Він відомий як городище білих хорватів та розташовується між селами Стільське та Дубрава на Львівщині. Городище можна відвідати, мандруючи в Розгірче - воно розташоване в цьому ж напрямку, дещо ближче до Львова.

Фото: www.instagram.com/pastushenko.o

Дрогобич

Дрогобич – друге за розмірами місто Львівщини, а в минулому центр Дрогобицької області. Тут збереглось багато пам’яток архітектури й навіть є своя статуя свободи, яку можна побачити на одній з будівель вулиці Івана Франка.

Стара забудова зосереджена в центрі Дрогобича, навколо площі Ринок. Саме тут розташовується міська ратуша, старовинна дзвіниця, яка схожа на оборонну вежу та Кафедральний собор святої Трійці XVII століття. Поряд з цими знаковими будівлями збереглось чимало іншої старовинної забудови, яку оточують невеликі скверики. Ще одна цікава пам’ятка архітектури розташовується поодаль від центру – це Палац мистецтв у стилі бароко, закладений на початку XX століття та відомий як "вілла Б’янки". Саме в ній розташовується музей Дрогобича. Його варто відвідати та оглянути експонати, які датуються ще палеолітом, а також предмети вже сучасної історії. До комплексу музею входять ще кілька старовинних будівель міста: галерея сакрального мистецтва, музей Бруно Шульца, дерев’яні церкви святого Юра (охороняється ЮНЕСКО) та  Воздвиження Чесного Хреста. Крім цього, в Дрогобичі варто відвідати Музей-в'язниці на Стрийській. Відстань від Львова до Дрогобича – приблизно 80 кілометрів.

Фото: www.flickr.com/Vitaliy Ilnytskyy

Стрий

Стрий – це один з найважливіших транспортних вузлів Західної України, тому дістатись сюди нескладно. А оскільки в місті збереглось чимало старовинної забудови, то його обов’язково варто відвідати.

Найкрасивіші будівлі міста, це сакральні пам’ятки: костел Різдва Пресвятої Богородиці XV століття та церква Архістратига Михаїла XX століття. Інша старовинна забудова Стрия – це адміністративні будівлі та маєточки заможних мешканців міста. Тут варто оглянути: музеї-садиби родини Бандерів, Ольги Бачинської, Остапа та Нестора Нижанківських, музеї бджільництва, краєзнавства ("Верховина"), реставровану в'язницю – меморіальний комплекс "Борцям за волю України". Відстань від Львова до Стрия приблизно 70 кілометрів.

Фото: www.flickr.com/LeNovator

Моршин

Моршин розташований за 10 кілометрів від Стрия.

В Моршині не дуже розвинута інфраструктура, однак до міста варто їхати, щоб відпочити від міського шуму та метушні, оздоровитись й попити лікувальної води. Насамперед, сюди варто їхати для профілактики хвороб шлунка, кишечника, підшлункової залози та нирок. Тут працює низка санаторіїв, а для прогулянок, практично в центрі міста, є великий Курортний парк.

Фото: фото: Валентина Ластовка

Трускавець

Трускавець – один із найбільших та найвідоміших бальнеологічних курортів України. Тут працює близько 40 санаторіїв, а вода видобувається з 14 джерел із різним лікувальним складом. А, крім оздоровлення шлункового тракту, тут можна ще й гідромасажом підлікувати спину. Сучасний затишний Трускавець може запропонувати відпочинок на будь-який смак: літні люди їдуть сюди оздоровлюватися, молоді - веселитися в численних кафе і клубах.

Між оздоровлювальними процедурами можна відвідати один з музеїв міста, оглянути старовинну архітектуру або ж поїхати на одну з екскурсій, що тут пропонують.

Фото: www.flickr.com/Vitaliy Ilnytskyy

Поморяни

Поморяни – селище Золочівського району на Львівщині. Сюди варто їхати саме шанувальникам історії, старовинної архітектури та загадкових легенд. Розпочати мандрівку до Поморян варто, звісно, з Золочева, де розташовується один із замків "Золотої підкови Львівщини", який добре зберігся.

В самих же Поморянах стоїть дещо поруйнований замок, Костел Святої Трійці 1748 року з низкою барельєфів та скульптурок, а також дерев’яна церква Пресвятої Богородиці та ратуша з неоготичними вежами. В деяких історичних джерелах замок згадується, як улюблене місце відпочинку короля Речі Посполитої Яна III Собеського.

Раніше розповідалось, що Поморянський замок буде відреставровано і вже навіть вибрано підрядчика, який має виконувати роботи.

Фото: www.flickr.com/Vitaliy Ilnytskyy

Унів

У селі Унів Перемишлянського району зберігся маловідомий, однак надзвичайно цікавий оборонний монастир. Відома ця святиня як Свято-Успенська Унівська Лавра Студійського уставу. А заклали середньовічний храм, імовірно, в XV столітті, хоча й відомо, що тут були старіші будівлі. Це підтверджує й те, що вже від XIV століття тут розташовується центральна обитель Галицької єпархії, яка перебувала в Уневі до XVIII століттія.

Окрім монастиря-фортеці, в Уневі є старовинний чернечий цвинтар та каплиця святого Івана Хрестителя. А в самому храмі можна оглянути відновлені розписи, які були зроблені іконописцями на початку XX століття. Варто додати, що цей монастир – єдина Лавра в Львівській області. А тому з Львова сюди щоденно курсують автобуси.

Фото: www.flickr.com/Minarge

Урич

Тустаньська фортеця – оборонний форпост часів Київської Русі – ось що приваблює безліч туристів до невеличкого села на Львівщині. І хоча сама дерев’яна фортифікаційна споруда не збереглась, неймовірні скелі все одно варті того, щоб їх відвідати. Тут, з підвищень, відкриваються грандіозні панорами, а розміри валунів та кам’яних виступів просто вражають. А щоб краще дізнатись про історію та занепад фортеці, варто відвідати Музей історії Тустані в Уричі.

Варто додати, що не так давно в прокат вийшов фільм "Сторожова застава", події якого розгортаються саме в середньовічній Тустанській фортеці. Фільм аудиторія зустріла неоднозначно, однак ця стрічка стала великим кроком для українського кінематографа у жанрі фентезі.

Фото: www.flickr.com/Natalia Khavryliak

Белз

Белз в давнину був столицею удільного князівства та столицею воєводства за часів Речі Посполитої. А ще місто згадується в "Повісті минулих літ" - одному з найважливіших літописів Київської Русі. Однак нині місто із залишками старовинної архітектури маловідоме серед туристів.

При цьому 2001-го року тут створено історико-культурний заповідник "Княжий Белз". Він об’єднує старовинну забудову міста, серед якої чимало сакральних споруд: костел святого Миколая, що раніше був келіями ченців Домініканського собору, дерев’яна церква святої Праскеви з дзвіницею, Аріянська вежа 1606-го року, синагога та старовинні католицький і єврейський цвинтарі. Крім цього, до заповідника входить урочище "Замочок", де розташовувався княжий двір. А окрасою міста служить ратуша на площі Ринок, у якій розташовується музей історії міста.

Фото: www.instagram.com/belz_gram

Приєднуйтесь також до групи ТСН.Туризм на facebook і стежте за оновленнями розділу!

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
90к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація