Данія змусить людей худнути податком на жирну їжу

Данія змусить людей худнути податком на жирну їжу

Відтепер у Данії їсти нездорову їжу стане дорого

Жителі Данії напередодні введення податку скуповували піци, молоко і м'ясо.

Данія стала першою країною світу, де запровадили податок на жирну їжу, пише Deutsche Welle.

Громадяни країни встигли наперед запастися замороженою піцою, маслом, молоком та м'ясом – біля кас супермаркетів величезні черги.

Уряд Данії розробив новий податок, прагнучи у такий спосіб сприяти боротьбі з ожирінням населення. Новий податок становить 16 крон (близько 2,15 євро) на кілограм насиченої жирної кислоти, яка міститься у багатьох продуктах: від молока і масла до піци.

Так, наприклад, ціна 250-грамової упаковки масла збільшиться на 2,20 крони. В середньому продукти харчування, які зачіпає новий податок, після нововведення подорожчали на 10%.

Данська конфедерація промисловців виступила із різкою критикою запровадження нового податку.

"Те, як це робилося - адміністративне жахіття. Маю сумнів, що це сприятиме оздоровленню населення. Це просто податок", - заявила представниця конфедерації Гітте Гестегаве.

За її словами, процедура вирахування податку є надзвичайно складною, адже виробник має задекларувати вміст жирів як у процесі виробництва, так і у кінцевому продукті.

Водночас, за її словами, Данія хоч і стала першою країною, де запровадили податок на жири, але, швидше за все, не останньою. Інші країни також виношують аналогічні плани.

Читайте також:

В Угорщині запровадили "податок на чипси"

У Німеччині встановили автомати для збору податків з вуличних повій

Губернатор штату Нью-Йорк хоче ввести "податок на ожиріння"

Повʼязані теми:

Наступна публікація