Експерти з дипломатії та військової справи спрогнозували долю головних героїв "Гри Престолів"

Напередодні прем'єри сьомого сезону експерти визначили шанси героїв здобути Залізний трон.

Американські експерти з дипломатії, економіки та військової справи спробували передбачити фінал фентезі-серіалу "Гра престолів", прем'єра сьомого сезону якого відбудеться 16 липня цього року. 

Про це інформує видання Mashable, яке зібрало невелику нараду з приводу культового серіалу.

У обговоренні взяли участь експерти у різних сферах: дипломат Стівен Дайсон, професор зовнішньої політики і міжнародних відносин в Університеті штату Коннектикут; історик Келлі Девіс, професор середньовічної військової історії та технологій в Університеті Лойоли штату Меріленд, який має зв'язки з продюсерами шоу; політолог Даніель Дрезнер, професор міжнародної політики в Університеті Тафтса, підпрацьовує як неофіційний експерт "Гри престолів" для Washington Post; економісти Кармен Доробат, міжнародний бізнес-лектор Університету Ковентрі та її колега з Манчестерського університету Меттью Маккафрі.

Експерти висловили свою думку щодо ймовірної долі усіх головних персонажів у фіналі серіалу.

Безсумнівним фаворитом у боротьбі за головний трон є Дейенеріс Таргарієн, яку у серіалі грає Емілія Кларк. Наприкінці 6-го сезону Матір Драконів відпливла до Вестеросу кораблями з Ярою Ґрейджой, бойовими ордами дотракійців та трьома драконами.

Експерти підкреслили, що Дейенеріс єдина, у кого є зброя масового ураження, тому їй не потрібно особливо заморочуватися щодо дипломатії. Історик Девіс порівняв її з Жанною д'Арк, дотракійців – з монголами чи гунами, а Незаплямованих – з елітними перськими Безсмертними. Якщо Мартін дійсно відтворює реальну "Війну троянд" між Йорками та Ланкастерами, то незабаром між Старками та Ланністерами повинен з'явитися свій Тюдор.

На думку політолога Дрезнера, Дейенеріс сформувала найсильніші тактичні союзи та володіє корисним умінням прислухатися до добрих порад. Проте і вона мусить мати якусь Ахіллесову п'яту, інакше це не була б "Гра престолів". Проблема живої зброї, її драконів, у тому, що вона може обернутися проти неї або загинути.

Серсеї Ланністер усі експерти дають найменші шанси утримати трон, який вона захопила силою. Який би політичний розум вона не мала, він скутий патріархальним суспільством Вестеросу. Говорячи про Серсею, Дайсон пригадує виснажливу критику Гіларі Клінтон: голодна до влади, ненадійна, поганий кандидат.

Економісти зауважують, що перші сезони показали, як швидко місто може вимерти від голоду. Багатий і сильний дім Ланністерів має низку боргів, які доведеться сплатити у новому сезоні. Їхня недалекоглядна гра, яка спрямована на отримання якомога більшої влади за кожної можливості, залишила їх у невигідному становищі.

Джон Сноу вже пережив смерть, що говорить про його непогані шанси протриматись і далі та відіграти роль "Обраного" у надважливій битві за Вестерос. На думку дипломата Дайсона, попри те, що Сноу має найбільш законні претензії на трон, його небажання правити залишається незмінним. Незважаючи на менш переконливу військову майстерність, він перебуває в сильній позиції, щоб сформувати важливі союзи між Сансою і Дейенеріс. 

Персонаж Санси Старк, ймовірно, найбільше виріс у минулому сезоні. Її політичну обізнаність і важливість не варто недооцінювати. 

На думку експертів, Тіріон Ланністер зробив правильний вибір, приєднавшись до Дейенеріс. Дайсон вважає, що Тіріона захищають декілька сил. Його можна розглядати як подобу великого італійського теоретика Нікколо Макіавеллі – його теорії з питань управління стануть важливими для успішного правління Таргарієн.

Фотогалерея Битва Сноу та повернення Дейнеріс до замку предків. Головні деталі нового трейлеру "Гри престолів" (36 фото)

Нагадаємо, серіал виходить на каналі HBO від 2011 року. Нещодавно HBO випустив новий офіційний трейлер сьомого сезону, у якому збираються підпалити рекордну кількість каскадерів.

Новий сезон налічуватиме сім серій, а їхню тривалість можуть подовжити.

Залиште свій коментар