Новий рекорд книги Гіннеса: хлопчик народився з 34 пальцями

Індійський малюк поставив рекорд по кількості пальців на руках і ногах. У хлопчика по 7 пальців на кожній руці і по 10 пальців на кожній нозі.

Хлопчик народився з 34 пальцями / Фото: skuky.net
Однорічний індійський хлопчик Акшат Саксена поставив новий рекорд книги Гіннеса - він народився з 34 пальцями на руках і ногах

За словами представника книги рекордів Гіннеса, у хлопчика по 7 пальців на кожній руці і по 10 пальців на кожній нозі. Велика частина "додаткових" пальців не функціонувала, і дитина вже перенісла кілька операцій з їх видалення.

На жаль, серед численних мізинців і вказівних пальців Акшата не виявилося жодного великого пальця, тому лікарі планують реконструювати їх з використанням віддалених зайвих пальців.

Причиною появи додаткових пальців є рідкісне генетичне захворювання полідактилія, яке може передаватися у спадок або з'являтися в результаті випадкової мутації.

Найчастіше воно проявляється шестипалість, при цьому додаткові пальці є, як правило, недорозвиненими або рудиментарними (у вигляді невеликих відростків), але можуть бути повністю сформованими і функціональними. Зазвичай вони видаляються хірургічним шляхом в ранньому віці.

До того, як батьки Акшата звернулися до книги Гіннеса для реєстрації нового рекорду, перше місце за кількістю пальців протягом шести років займав китайський хлопчик, який народився з 15 пальцями рук і 16 пальцями ніг.

Дитина, батьки якої воліли зберегти його ім'я в таємниці, також перенісла кілька складних операцій з видалення зайвих пальців і в даний час веде нормальний спосіб життя.

Читайте також:

Книга рекордів Гіннесса представила своїх нових рекордсменів

Унікальне весілля потрапило до Книги рекордів Гіннеса

Неймовірне паркування потрапило до Книги рекордів Гіннеса (відео)

Найволохатіша дівчинка світу потрапила до Книги рекордів Гіннеса

Повʼязані теми:

Наступна публікація