Після операції на мозку дівчинка безперервно сміялася майже місяць

Після операції на мозку дівчинка безперервно сміялася майже місяць

Енна Стівенс / Фото: mirror.co.uk

7-річна дівчинка після видалення ракової пухлини почала весь час безпричинно сміятися. Такий стан у неї тривав більше трьох тижнів.

Семирічна британка Енна Стівенс протягом майже місяця сміялася практично без упину. Нетипова поведінка, як пояснили лікарі, стала "побічним ефектом" після операції з видалення пухлини мозку, яку Енні провели у США.

Рак у дитини діагностували в червні 2011 року, а вже у липні її прооперували. Операція пройшла успішно, тепер дівчинці належить пройти 16-місячний курс променевої та хіміотерапії, і хірурги дають 80-відсоткову гарантію того, що рак не повернеться.

Однак після операції Енна почала безперервно сміятися. "Вона могла сміятися протягом 15 хвилин без упину. Почавши сміятися, вона вже не могла зупинитися", - розповіла її мати.

За словами медиків, таким чином у дитини проявився неврологічний розлад, викликаний ушкодженням нервів. Такий стан зустрічається у 5% пацієнтів, які перенесли операцію на мозку, і в результаті не в змозі контролювати свої емоції. Вони можуть, наприклад, впадати в депресію або демонструвати безпричинну агресію.

Однак випадок Енни, яка безперервно гиготіла, вразив медиків. Такий стан у дівчинки тривав більше трьох тижнів, зараз же вона сміється переважно тільки над жартами. Мати Енни зізналася, що невпинний сміх доньки незабаром став для них з чоловіком звичним і навіть заразливим - вони самі часто починали реготати разом з дитиною.

Цікаво, що у Британії живе інша дитина, яка зовсім не може посміхатися. Дев'ятирічний школяр Харві Хоул з страждає на рідкісне захворювання - вроджений параліч лицьового нерва, який сильно обмежує міміку. Хлопець не тільки не здатен сміятися, але також не може хмурити брові чи блимати очима.

Читайте також:

34-річна жінка прокинулася 15-річною дівчиною

У Британії живе хлопчик, який не може посміхатися

Секрет вічної молодості заховано у геномі дівчинки, над якою не владний час

До 28 років дівчина була впевнена, що вона - хлопець

Повʼязані теми:

Наступна публікація